Askerlik

selam çok değerli yazarlar,
çok kısa bir soru sormak için geldim. şimdi benim sağ kulağım nerdeyse hiç duymuyor geçirdiğim bir hastalık yüzünden. yanılmıyorsam böyle bir durumda askerlikten muaf olunabiliyor. işin ilginç tarafı ise ben hep gitmek istemişimdir. zaten 6 ay yapacağım. ne ersiniz sizce pişman olur muyum gidersem? yani doktora söylemesem zaten çakmazlar. ama oraya gidip de ulan keşke gelmeseydi demek de var şimdi . neler düşünüyorsunuz?

Gitme. Gitmek için tek bir mantıklı sebep söyle ben de hemen yarın yoklamaya giricem bak valla.

  • kablelvuku  (10.08.15 14:52:59)
çok önemli işleriniz yoksa gidin askere. ilerisi için ilginç tecrubeleriniz olur.

  • pascha d  (10.08.15 14:54:11)
doğu'ya düşersen nöbette duymama ile alakalı problem olabilir.

  • pilot olmakti hayalim  (10.08.15 14:56:23)
gitme diyenelre sesleniyorum gidenler hayvan mı?çanakkale de savaşanlar evinin dibidne rahat uyu diye nöbet tutan asker öküz mü?

sağlık problemini söylersin askeri dr. durum değerlendirmesi yapar seni geri hizmette kullanabilirler yada yaptırmazlar onlar bilir ne yapacağını.
  • jamswety  (10.08.15 15:04:09)
Ya muayenede soracaklar size bir hastalığınız var mı diye söyleyin mutlaka, sağlık problemi falan yaşamayın.

  • nuka cola  (10.08.15 15:04:57)
abi tecrübe olur bilmemne diyenlere kulak asma. gitme gitmeme şansın varsa.
not: ben gittim geldim.

  • anil  (10.08.15 15:05:49)
duyma yüzde 40 üzeriyse doğrudan çürük veriyorlar diye biliyorum. acemi birliğinde iken küçük bir yerden gelen saf ve temiz kalpli bir arkadaş vardı. Nerden estiyse sağlık karnesine kulağımda biraz sıkıntı var yazmış. Keşke yazmasaydım ben askerlik yapmak istiyorum demişti. Gatada teste tabii tutulunca hemen muaf ettiler eve gönderdiler.

Duyma problemin varsa gitme askere. Sıkıntı olur.
  • astronom olmak isteyen makina muhendisi  (10.08.15 15:07:13)
gidersen köpek gibi pişman olursun.
ayrıca ne gibi bi tecbure olucakmıs merak ediyorum

  • all girls dream  (10.08.15 15:07:34 ~ 15:08:33)
eğer bu özründen ötürü ciddi bir sıkıntıya sebebiyet verirsen hakkında dava açılıp hapis bile yatabilirsin, zira kusurunu söylememek suçtur. ne isen onu söyle, alıp almamak onlara kalmış.

  • cek  (10.08.15 15:08:56)
Askerde adam olunsaydı sokaklar beyefendiden geçilmezdi. Nerede it kopuk şerefsiz dolandırıcı var hepsi askere gitmiş. Kim adam olmuş askere gidince? Düzgün adamın da psikolojisini bozup gönderiyorlar. Gidemeyebiliyorsan gitme.

  • harzem  (10.08.15 15:19:52)
Acikcasi ben de gitmek istemiyorum ama bu durumun muaf sebebi olmasi ise falan girerken sikinti olur mu onu da bilmiyorum. Ayrica yas 27 oldu 24'de mezun oldum ama hic bir sekilde tecil vs icin gitmedim bi yere bu da ayri bir sikinti galiba

  • everythingok  (10.08.15 15:25:20)
tecrübe için askeremi gidilir tövbe allahim yarabbim

  • 05  (10.08.15 15:28:22)
askerde kazanacağın hiçbir şey yok. gitme.

  • wickfox  (10.08.15 15:36:38 ~ 15:36:46)
gitme.

ancak kimleri alıyorlar, sanma ki böyle mükemmel işleyen sorunsuz bir prosedür var orda. 100 doktorun 90'ı muaf der 10'u elverişli der kendini möbet tutarken bulabilirsin. o yüzden muayeneni ol, rahatsızlığını belirt sonra ne çıkarsa bahtına :)
  • eindaclub  (10.08.15 15:47:42)
hayatta verecegın en boktan kkarar askere gıtme kararıdır.

  • bryan fury  (10.08.15 15:51:31)
6 ay değil 5 ay yapacaksın. değil 5 ay 5 gün için bile gidilmez. asla gitme. millet ne çileler çekiyor askerden yırtmak için.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (10.08.15 15:52:04)
Fiziksel güç gerektiren bir iş ya da polis olmak ...vb gibi bir amacınız yoksa engel çıkarmaz.

  • nuka cola  (10.08.15 16:47:09)
Ülkücüler ayaklanmış.

Gitme kardeşim. Askerden yazıyorum sana şu an. Ömrünün altı ayı çöpe gidiyor. Vatanı kurtarmıyorsun, paspas atıp bulaşık yıkıyorsun, tüm gün 12 saat çalışıp gece bir de boş tüfekle nöbet tutuyorsun, dalga geçer gibi. Askerliğin üniversite mezunu adama katacağı HİÇBİR ŞEY yok. Hiçbir şey.

Gitme.
  • yirmisantim  (10.08.15 17:12:21)
Yarın kbb doktoru ile yola çıkıyoruz bakalım sonuç ne olacak, yazarım buraya.

  • everythingok  (11.08.15 00:41:39)
Sağ kulak % 100 kayıp muaf/çürük çıktım. Nice arkadaşım binlerce lira çekip bedelli yaptı. Neyse kırk yılda bi işe yaradı bu sağ kulağım.

  • everythingok  (29.12.16 23:29:51)
hayırlı uğurlu olsun. bir de engelli kimliği alabilirsen hayatın kurtuldu demektir.:)

  • yazar yazmaz yazan yazar  (30.12.16 08:39:02)
@yazar yazmaz yazan yazar buna engelli kimliği vermiyorlar hacıcığım

  • everythingok  (17.12.19 02:23:44)
şansına küs panpa. en azından askerlik yapmadın o da güzel bir şey:) vay be 4 yılı geçmiş. zaman ne çabuk geçiyor...

  • yazar yazmaz yazan yazar  (17.12.19 16:03:58)