Excel sorusu

sevgili excelciler, şimdi ben excelde bi tablo oluşturdum ve adını pazartesi koydum. istiyorum ki, bu sayfanın aynısını sekme zımbırtısından tutup yana kopyalarken ismini de salı yapsın bir sonrakinde çarşamba yapsın hatta ve hatta 3 ağustos pazartesi yazıyor onu 4 ağustos salı diye devam ettirsin yapılabiliniyiniliyor mu böyle bir şey? 2003 kullanıyorum bu arada. yapılıyorsa ve 2010 gerekiyorsa onu da kurabilirim.
tişikkir idirim

Hücreye 03.08.2015 gibi tarihi yaz.
Daha sonra CTRL + 1 yaparak hücre ayarları menüsünden tarih'i seç.
Sağdaki menüde istediğin tarih formatını bul.
Muhtemelen 3 Ağustos 2015 Pazartesi şeklinde olacak.
Yıl olmasın dersen en alttaki Özel sekmesinden yyyy ifadesini silmen lazım.

Sonra bu hücrenin formatını diğer hücrelere kopyala.
2003'te de olur bütün bunlar.

edit : hmm evet dikkatli okumamışım. Sayfaları yeni isimle kopyalamak için makro kullanmaktan başka çare yok.
  • cakabo  (31.07.15 15:44:10 ~ 15:53:12)
arkadaş sheetleri isimlendirmekten bahsediyor anladığım kadarıyla.

  • animalman  (31.07.15 15:51:06)
böyle bir şey yaptığını sanmıyorum. versiyon kaynaklı bir eksiklikde değildir tahminen.

  • rhan  (31.07.15 15:53:17)
makro ile mümkün.

excel.tips.net
  • 507  (31.07.15 15:53:50)
@507 o kadar anladım ki şu an kendimi blablabla development gibi hissetiyorum o neymiş ayol ya

  • neira  (31.07.15 18:26:49)
peki şöyle özetleyeyim o zaman:

makro nedir veya nasıl kullanılır biliyorsanız yolu var. bilmiyorsanız; yok.
  • 507  (01.08.15 22:33:26)