[]

anne ilgisizliği

selam arkadaşlar şuan sinirden kendimi parçalamak istiyorum.. öncelikle bu birden olan bişey değil süregelen bir durum. konu annemin yıllardır süren ilgisizliği ve beni asla dinlememesi. birşey anlattığım zamanlarda dinliyor gibi yapıyor ama dinlemiyor. karakteri gereği annem faydacı bir insan yani fazlasıyla hiyerarşik davranır karşısındakine ve özünde kimseden hoşlanmaz. birine telefonda canım cicim der sonra yüzünü falan ekşitir kimseyi istemiyorum der. neyse daha demin bişey anlatıyordum birden konuyu değiştirip arkadaşına başka bişey anlatmaya başladı ve benim en sini olduğum şeydir bu. bunu yıllardır yapıyor ve beni herzaman diğer insanlardan daha aşağı görüyor. biri bişey dediği zaman o yapamaz falan diyor ve artık bunu kasten yaptığını düşünmeye başladım. yıllardır kendime olan güvensizliğim buradan geliyor sanırım. yaptığım hiçbirşeyde ve ilişkilerimde başarılı olamıyorum ve hep kendimi eksik görüyorum.. bunu buraya yazdım ve hiçbirşeyin çözüm olacağını düşünmüyorum bu duruma benim asıl derdim kendi psikolojimi nasıl düzeltebileceğim?
 
Babam böyledir. Az gorusuyorum.


  • fridgetiness  (29.07.15 01:26:34) 
annen de olsa sana deger vermiyorsa hayatindan, cevrenden elinden geldigince uzaklastir.

bu tur insanlari hayatindan cikarinca daha mutlu olursun, ozguvenin de artar.
  • nawres  (29.07.15 01:36:03) 
bu yıllardır böyle hiçbirzaman oturup benle düzgün bi konuşmuşluğu yoktur.


  • guzellige inancimi sarsan simgeler var  (29.07.15 01:42:54) 
annenin huylarını zaten biliyorsun, buna göre ondan beklentini düşük tutarsan ilişkiniz hiçbir zaman olmadığı kadar iyi olur. yalnız kendine olan güvensizliğini, yaptığın hiçbir şeyde ve ilişkilerinde başarılı olmamanı sadece annenle olan ilişkine bağlaman ne kadar doğru bilmiyorum. bir noktada özeleştiri yapman gerekecek, "ben böyleyim" demekle olmaz.


  • whimsical  (29.07.15 01:49:13) 
anne yok ki ilgisizliğini bileyim arkadaş.


  • umutlarivarolankisi  (29.07.15 02:18:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.