[]

bisiklete wd-40 ile girişsem?

yazlıkta bi bisiklet var, fena bişey değil ama zincir komple paslanmış, frenler gıcırdıyor falan. bakıma ihtiyacı var yani. wd40'ı bisikletlerde kullanmayın diyorlar ama elimde başka bişey yok, kullansam ne olur en fazla çok mu kötü şeyler olur?
 
bisey olmaz, ozellikle paslanmis, hareket etmesi gereken yerlere bol bol surebilirsin.


  • nawres  (28.07.15 23:29:38) 
giriş giriş ama viteslere peadallara dişlilere, göbeğe fren elciklerine zincire falan sık komple biraz beklet dış fırçasıyla fırçala yeniden sık. pasları çözer temizler.

ama zincire sürdükten sonra öyle bırakma çünkü çok akışkan yağlayıcı etkisi az zincirden sıçrar zincir yağsız kalır ve kırılır. makine yağı da ince motor yağı olabilir. temizledikten sonra kalın bir yağ ya da zincir spreyi sık ki zincir yağlı kalsın
  • mr fusion  (29.07.15 00:34:31) 
Sallamış kim dediyse. Asıl wd40 a. Hareketli parçalara tabi. Eğer disk fren kullanıyorsan fren diskine sakıb değmesin, disk çöp olue.


  • Tears of Devil  (29.07.15 00:39:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.