Nasıl geçiş yapabilir?

Merhaba bir arkadaşım sakarya ingilizce öğretmenliği'ni kazandı, kendisi kocaeli'de oturuyor gelmez diye düşündüğünden kocaeli ingiliz dili ve edebiyatını bir alt sıraya yazmış ama sakarya gelmiş işte, fakat üniversite sakarya'da bile değil ilçesindeymiş, derslere gitmesine pek imkan yok özetle. Madem gidemezmiş neden yazmış demeyin pls. olmuş işte bir hatadır, şimdi kocaeli ingiliz dili ve edebiyatına 1 yıl sonra merkezi geçiş hakkıyla geçebilir mi? yoksa Kocaeli'ye geçişin tek yolu derslere bol çalışıp yatay mı yapmak?

Not: İngiliz dili ve edebiyatı şeklinde sormamın sebebi merkezi geçişte lys puanı yüksek olmak zorunda ama kocaeli ilk 4000'deki öğrenciyi alırken arkadaşımın sırası 9000 o yüzden imkansız maalesef.

geğer girdiği yılın taban puanından yüksekse geçer. hatta 2. dönem bile geçebilir diye biliyorum.

  • losev bagiscisi  (24.07.15 18:22:25 ~ 18:23:14)
Farklı bölüme de geçiş oluyor yani ?

  • ekaterina  (24.07.15 18:23:35)
oluyor

  • losev bagiscisi  (24.07.15 18:29:33)
farklı bölüme nasıl geçiş oluyormuş? kaynak var mıymış? ben sanmıyorum öyle bir şeyin olduğunu. ayrıca bahar döneminde geçiş hakkı da sadece geçen seneye özel verilen bir haktı yök tarafından.

  • scent of a pastrami  (24.07.15 18:42:22)
merkezi yerleştirme puanı ile yatay geçişte farklı bölüme geçebilir puanı tutuyorsa ama bahar dönemi geçemez..

  • nrmnm  (24.07.15 20:59:27)
geçebilirbahar dönemi

  • losev bagiscisi  (24.07.15 21:12:03)
@losev bagiscisi

vay arkadaş, sen zaten en başta demişsin geçebilir diye. tekrar gelip de sadece "geçebilir" demenin ne manası var kaynak göstermeden? neye dayanarak geçebilir? söyle, biz de öğrenelim..
  • nrmnm  (24.07.15 21:30:28)