çok basit bir excel sorusu

bir hücrenin içine "00" yazdığımda onu otomatik *0* yapıyor. yapmamasını nasıl sağlarım? hücre biçimlendirmeyi genel bırakıyorum olmuyor. amacım aslında 20:00 gibi yazmak oradan saati seçtim ama yemedi başa tarih atmaya çalışıyor 00:00 yazıyor bir de kelimelerin ilk harfini büyük yazmasını otomatik sağlayamadım aslında ayarlarda ilk harf büyük seçili ama yapmıyor bozuk mu bu office 2003 kullanıyorum :/

sag tus › hucre ozellikleri > kisisel

not: ingilizceden translate ettim. turkceleri yanlis olabiulir
  • mayeskuel  (24.07.15 09:30:07)
özel
isteğe uyanlanmış
vs var hepsini denedim bi 00 yazdırmıyor

saat şeyini de beceremedim
  • neira  (24.07.15 09:34:36 ~ 09:34:45)
saat yazmak istiyorsan özel seç ordan ss:dd seç

  • sckxyss  (24.07.15 09:38:19)
metini seç en temizi o.

  • ekaterina  (24.07.15 09:42:14)
saati seçtim 2000 yazınca onu 00:00 yapıyor üstten uzun haline bakınca da başına tariih fln ekliyor
ben de hüclereli kaydırdım araya : olan hücre koydum öyle yazıyorum sondaki 00ı da metinden yapıorum ancak öyle kabul ediyor
bir de baş harflerini büyük yaptırabilsem uğraştırmayacak
bence bozuk bu excel
  • neira  (24.07.15 09:43:43)
Baş harflerini büyük yapmak için metinlerin hepsini word'e kopyalayıp üstekki menüde "Aa" yazan yerden "Tümce kullanımı."'nı seçersen ilk harf büyük, diğer harfler küçük olur.

  • ufukcel  (24.07.15 10:10:20)
saat formatinda yazmak istiyorsan saatleri yazacagin hucrelerin tamamini tek tek ya da sutun ya da satirin basligina tiklayip sutunu ya da satiri sectikten sonra hucre bicimlendiremeye gidiyorsun. oradan zaman secenegine tikliyorsun. hazir olan formatlardan ss:dd seciyorsun.

yok elle giricem diyorsan ayni sekilde bicimlendirmek istedigin alani sec, bicimlendirmeden metin sec. tamami tikla

bas harflerini otomatik buyuk yapma muhabbeti de otomatik duzeltme secenekleri arasinda olmasi lazim. excel 2003 kullanali cok oldu hatirlamiyorum simdi o tam nerde. eger kastettigin daha onceden bas harfleri kucuk olarak girimis metinlerin bas harfini buyukmekse onun icin fonksiyon var. Bilgilerin oldugu sutun ya da satirin bitisigindeki bos sutun ya da satirin, bilgilerin basladigi seviyesindeki bos sutunune =PROPER(hucre konumu) yaz entera bas ornek =PROPER(B1) gibi. sonra siradak hucreleri ayni sekilde formatla. Butun girdilerin bas harfleri buyuk olacak, digerleri kucuk olacak bicimde formatlanir
  • shadayim  (24.07.15 10:39:25)
baş harfleri büyük yapmak için excelde proper formülü var, türkçesini bilmiyorum ama.

  • animalman  (24.07.15 10:41:59)
yazmak istediğin şeyin başına ' koyarsan formatı olduğu gibi kalır.

'00 gibi
  • himmet dayi  (24.07.15 10:56:15)
ama arkadaslar okumuyorsunuz ki siz yazdıklarımı :(
söylediklerinizi hep yaptım olmuyor diyorum
herhalde excel bozuktur diyorum
  • neira  (24.07.15 11:03:34)
=0&0 yaz.

  • cioz  (24.07.15 11:17:45)
excelde ilk harf büyük olsun diye bir ayar yok ki. dosyanız çok özel değilse gönderin bakalım.

  • animalman  (24.07.15 11:20:22)