geviş getirmeyen hayvan yenmez?

neden böyledir var mı bir mantıklı açıklaması?

tavuk ve balik da gevis getirmez ama yenir.

  • halanne  (22.07.15 16:12:20)
tavuk yemiyolar mıymış?

  • alice practice  (22.07.15 16:12:38)
toynaklı hayvanlar diye eklemeyi unutmuşum:( at mesela zorda kalmadıkca yenmez dıyorlar ya

  • hlt1985  (22.07.15 16:15:19)
domuz için de pisliğini yer o yüzden yenmez derler ama tavuk da çaır çatır kurumuş pisliğini yiyor valla. ayrıca dincilerden mantıklı bir açıklama bekleme "öyleymiş ne bilim" der geçerler, sorgulamazlar.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (22.07.15 16:16:49)
Geviş getirmeyen hayvanlara leşçil gözüyle bakılıyor, ondan izin verilmiyor ama islam alemi kafası güzel bir alem. Zorda kalırsan at etini de yiyebilirsin diyor. Ben zorda kalsam kendi götümü de yerim zaten onun muhasebesini yapmazdım hiç.

  • angelus  (22.07.15 16:21:02)
yahu cevap verirken islamı aşağılamadan, hakaret etmeden cevap veremiyor musunuz? Kafanız o kadar çalışmıyor mu?
din biraz iman meselesi, doğrudur herşey sorgulanmaz. mesela neden sabah namazı 4 rekat akşam namazı 5 rekat dersen bunun cevabı yok. inanırsın ya da inanmazsın.
domuz kendi pisliğini yediği için haram demek sığ bir düşünce. kendi pisliğini yemeyen bir domuz yetiştirsen o da haramdır mesela.
çok fıkıh bilgim yok, o yüzden net bir cevap vermek istemem. sadece yukarıdaki cevaplardan rahatsız olduğum için kendimce açıklama yapmak istedim.
  • animalman  (22.07.15 16:41:59)
hangi cevaba hakaret dediğimi anlayacak kadar zeki değilmişsin demek ki kardeş...

  • animalman  (23.07.15 07:51:42)