1 yıldır kavrama noktasına alışamamak?

mö 3000 den kalan bir araçla yaklaşık bir yıldır yakın temas halindeyim dostlar.

çok çok aşağıda olan kavrama noktasına uyum sağlayıp stop ettirmeden kaldırmayı çözsemde hala ışıklarda bekledikten sonra kalkarken önümdeki araçla bir ton mesafe açılıyor.

nasıl yapsamda hızlı bir şekilde kaldırabilsem bu aracı?

gaza yüklenip araç bağırırken bi anda debriyajı bırakarak.

  • bigbadabum  (19.07.15 02:40:39)
aşağıda olmasında ne gibi bi sıkıntı var acaba? yukarda olduğunda asıl sıkıntı olması lazım değil mi?

bir de araba renault mu?
  • dilligaf  (19.07.15 03:23:51)
adam kavramaya alışamadım arabayı hızlı şekilde kaldıramıyorum demiş, el freni ne alaka?

  • nxtrls  (19.07.15 03:33:17 ~ 03:33:32)
Ben de 7 aydir kullaniyorum uzun bir sure ayni dertten muzdariptim onumdeki kopup gidiyordu ben kalkana kadar. Yaptigim hata suydu, yarim debriyaja getirip gaz veriyordum zor oluyordu bu da tabi.

Soyle yapmak gerek: frenden cekip gaza az basarken debriyaji kavrama noktasina getirmek. Gaz vererek kavrama noktasina getirdigin icin stop etme ihtimali cok azalir ve hizli kalkis yapabilirsin.

Aynisini arkam bos oldugunda yokusta da yapiyorum. Azicik kaymayla rahat kalkiyorum. Arkam doluysa el freni. Yoksa yarim debriyaja getir frenden cekip gaza bas o arada stop ediyor. Araba eski ve tuplu zaten, yarim debriyaj arabayi yokusta tutmaya yetmiyor.
  • signore  (19.07.15 09:55:18)
@karakteristik sanırım aynı şeyi üç kez yazmalıyım. adam "kavramaya alışamadım arabayı hızlı şekilde kaldıramıyorum" demiş, "ışıklarda önümdekiyle mesafe çok açılıyor" demiş, "yokuşta geri kaçırıyorum" dememiş. ben yanlış mı anlıyorum yoksa adama düz yolda el freniyle kalkmasını mı öneriyorsunuz?

ek: bu arada evet, eski araç, debriyaj, baskı balata anahtar kelimeler ama sorulan sorunun cevabı el freni değil.
  • nxtrls  (19.07.15 13:46:17 ~ 13:51:05)