Dizüstü soğutucu

Merhaba bu sıcaklarda oyun oynarken kavruluyor gibi geliyor alet yazık. Bir faydası oluyor mu bunların alsam mı ki? Bir de benimki baya baya soldan ısınıyor. Ortada bir tane fan hiç de işe yaramaz gibi geliyor. Teşekkürler.

Laptopınızın sol tarafında egzoz işlevi gören içeride dolaşan havanın çıktığı bölüm vardır bu ısınma da kısmi olarak orada toz birikmesinden kaynaklanıyordur. Eğer bilgisayarın garantisi bittiyse açıp içindeki tozu falan temizlerseniz azalacaktır. Cooler meselesine gelince iyi bir cooler alırsanız tabii ki işe yarar. Fanın ortada olması da işlevselliğini etkilemez çünkü laptopınızın altına bakarsanız muhtemelen hava alması için ızgara biçiminde delikler olduğunu görürsünüz o ısınmanı olduğunu söylediğiniz yer de alt taraftan giren havanın içeride dolaştıktan sonra çıktığı noktadır. coolersız kullandığınız laptopı muhtemelen masaya koyduğunuzda altına bişey koymuyorsunuz böyle de hava alımını kısıtlamış oluyorsunuz, cooler ise bu deliklerden içeriye soğuk hava üfleyecek ve soğumayı sağlayacaktır.

  • naberabi  (13.07.15 16:13:29 ~ 16:14:35)
çok bir numarası yok cidden. cihaz yanacaksa onun üzerinde de yanıyor.

  • eyke  (13.07.15 16:13:33)
plastik olanlar çöp, alacaksan aleminyum ve büyük bir fanı olanlardan al, hem daha az ses yapar hem ısıyı dağıtıp sıcaklığı 4-5 derece düşürür.

laptop eskiyse bir temizlik yapıp termal macun değiştirmekte epey fark yaratır. yeni ise, garantisi devam ediyorsa, elleme.
  • paulie walnuts  (13.07.15 16:26:33)