övülmeyi bekler misiniz?

Diyelim ki bir iş yapıyorsunuz, etrafınızda insanların ay ne güzel yapıyorsun ay müthişsin gibi sözlerini önemseyen misiniz? Ya da hiç takılma kafama estiği gibi takılır mi dersiniz?

övülsem rahatsız olurum.

  • shotgunwoman  (13.07.15 15:40:15)
hayır mümkünse kimse övmesin, içten içe beğenip hayran olabilirler ama :{

  • neseranni  (13.07.15 15:42:59)
abartı şeyleri sevmem

  • dafuq  (13.07.15 15:44:22)
Her şeyi iyi yapar hakkını verir şeklinde anılan biri olmak istemez misiniz?
öyle bi sordum ki yalnız sanki reklam:)

  • Kalinka  (13.07.15 15:45:35)
yüzüme karşı denilmesini istemem de beklemem de . utanırım. mallaşırım. elimi ayağımı koyacak yer bulamam

ama ben yokken överseler. sikinti yok. övsünler isterim.
  • zugas  (13.07.15 15:45:49)
övülmek insanı cellat yapar

  • hasansabbah  (13.07.15 15:45:54)
Hiç sevmem. Gereksiz baskı oluşturur bende.

  • justinho26  (13.07.15 15:45:59)
Çok ilginç. Ben çok severim övülmeyi beğenilmeyi takdir edilmeyi. Çok abartılırsa utanırım ancak.

  • Domuz  (13.07.15 15:46:29)
öveceklerse arkamdan övsünler. yüzüme karşı övülünce ne diyeceğimi şaşırıyorum.

  • lesmiserables  (13.07.15 15:49:29)
hakkım yenmesin yeter.

  • late viper  (13.07.15 15:55:36)
Yapmam gereken işi başarı bir şekilde yapıp güzel sonuçlar aldıysam övülmekte bir sıkıntı yaşamam. Evet yaptığım iş bu, bunun için para alıyorum fakat "Yok ben kesinlikle sevmem" diyecek kadar erdem sahibi değilim, böyle insanlar olduğunu da zannetmiyorum. Olduğunu söyleyenler de benim için yalan söylüyordur. Ben daha bugüne kadar övüldüğü için rahatsız olan kimseyi görmedim iş hayatımda. Başını önüne eğip "Ya yok olm manyak mısınız" diyenler de içten içe "Tabii lan süperim ben" diyordur. Asıl rahatsızlık veren bu tipler benim için.

  • angelus  (13.07.15 16:01:02)
ben isterim valla ne güzel bişi
o an utanırım, kızarırım, bozarırım o ayrı ama sonrasında çok iyi gelir şahsen. bi de bu sadece iş değil yani, sevgilimden, arkadaşımdan da gelecek yorumlar aynı etkiyi yapar. üzerime övgü atın allah aşkın jakhsdjka

yani sonuçta bazı insanların onaylanmaya diğerlerinden daha çok ihtiyacı olabiliyor, ben de onlardan biriyim sanırım:) onaylanma arzusu olmazsa kendilerine güvenlerini yitirmeye çok meyilliler.
  • red g  (13.07.15 16:01:04 ~ 16:02:12)
sevdiklerimden, yakınlarımdan beklerim. hoşuma gider. ama iş arkadaşı vs istemem samimiyetsiz bulurum.

  • mr fusion  (13.07.15 16:21:48)
Arada bi olsun tabi gerekli yerlerden, abartılmadığı müddetçe. motivasyonu arttırır.

  • phoenixboy  (13.07.15 16:33:20)
Çok değil ama biraz övülsem hoşuma gider ama tabii öyle herkesin yapamadığı şeyler üzerinden övüleyim ay çaya ne güzel şeker attın falan değil :)

  • matilda  (13.07.15 16:44:35)
O kadar çok övüldüm ki artık hiçbir etki yapmıyor!!!!!

  • mistreated  (13.07.15 16:49:57)
  • six packsiz  (13.07.15 16:51:34)
övme değil de bi eleştiri getirmelerini beklerim. yani yapmacık yapmıcık oyy ne güzel yapıyon sen bunları ya filandan ziyade eksik bişeyi varsa da söylesinler isterim ama bunu yaparken de samimi olmalı insanlar sırf bok atmak için de kulp bulmak olmaz. yani yaptığım şeylerin gerçek anlamda birilerince fark edilmesi hoşuma gider.

  • ergenpezeveng  (13.07.15 18:32:54)
Bi egoist ben miyim lan. İsterim tabi. Ovsunler hep.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (13.07.15 18:33:10)
Övülmeyi beklemem de, nezaket beklerim. Övülmek hoşuma gider eğer yersiz ve abartılı değilse.

  • whimsical  (13.07.15 19:29:50)