Yarın iftardan sonra servis edilecek tatlı önerisi

Bugünden yapmam gerek, baya bereketli olmalı, bloglara bakıyorum, bulamıyorum aradığım şeyi. İki gündür vaktimi geçiriyorum böyle.

Nokta atışını sizden alsam?

(Tatlı yerine, kurabiye falan da olabilir. Yeter ki bereketli olsun ve bugünden yaptığımda ertesi gün tazeliğini koruyabilsin)

Şekerpare?

  • harvey  (12.07.15 14:12:03)
elma rendesi kakao tarcin ve biskuvi kitirini karistirip hamur haline getiriyorsunuz, elinizde top yapiyorsunuz, sonra hindistan cevizinde yuvarliyor ustunu kaplatiyorsunuz, tam ramazanlik ultra hafif, kucuk kucuk yani fazla kisiye dagitilabilcecek bir tatli, benim tavsiyem yaninda dondurma topu ile servis etmeniz. kalorisini dert etmezseniz cikolata sos dokulurse daha guzel olur. evde tatlilari cidden sekerli seven varsa elma rendesine biraz esmer seker ilave edebilirsiniz.
servis edilene kadar buz dolabinda bekler hicbirsey olmaz, disi hindistan cevizi ile kapli oldugu icin taze kalir.

  • mavicorap  (12.07.15 14:14:24 ~ 14:15:13)
mavicorap, tarifin adı nedir? elma rendesi kararmaz mı ertesi güne kadar?

  • dessy  (12.07.15 14:18:11)
geçenlerde iftara misafirliğe gittim arkadaşımın annesi haşhaşlı kek gibi birşey yapmış onu şerbetle haşlamış üzerine de krem şanti sürmüş çok güzel olmuştu. adı haşhaşlı revaniymiş yapımıda basit birşey.

  • kuzey li  (12.07.15 14:26:53)
sütlaç. bayılırım.

  • bakisimsizdeve  (12.07.15 14:27:34)
revani

  • cdiyez  (12.07.15 14:29:25)
Hazir baklava yufkasiyla baklava yapabilirsin.cok kolay.

Hafif bir sey olsun dersen yalanci profiterol.
  • brnbrs  (12.07.15 14:34:22)
sütlaç

  • nuisance  (12.07.15 14:37:01)
Güllaç. Hem pratik, hem bereketli.

  • cakabo  (12.07.15 14:51:58)
kadayıflı muhallebi. yapımı falan da kolay. yok böyle tatlı süper bi tadı var. google yaz çıkıyor zaten.

  • blues guitar forever  (12.07.15 14:57:38)
Bence pasta yapabilirsiniz, çünkü zaten pastalar 1 gün dinlendirildikten sonra asıl lezzetine kavuşuyor. Cheesecake falan da olabilir, göründüğü kadar zor değil limonlu cheesecake tavsiye ederim

  • gossipgirl  (12.07.15 15:03:24)
Bence etimek tatlısı yap. Krem şanti yerine üstüne muhallebi koyabilirsin. Doktor ötkerin(böyle yazılmadığını biliyorum :) ) meyve sosları var üzerine de ondan gezdirirsin oooh mis. hem hafif, hem yapımı kolay, hem de bugünden yapsan da bir şey olmaz. Yanında dondurma ile de ikram edebilirsin.

  • Dr_Stat  (12.07.15 15:20:28)
Aranan kan şam tatlısı ile bulundu!!! anneanne rulez!!!

  • dessy  (12.07.15 15:48:01)
Bereketli yemek ne demek ki?

Bir yemegi digerinden daha bereketli ne yapar?
  • inaniyorsun bari saygi duy  (12.07.15 15:54:59)
@inaniyorsun bari saygi duy bereketli olması için örnek; mesela elimizde 300 gr dana kuşbaşı var, bunu tek başına sotelesek 2 kişiye anca yeter. Ama bu et ile patatesli, biberli, domatesli, soğan-sarımsaklı bir tencere yemeği yapılsa 5-6 kişiye yetebilir, yani yemek daha bereketli hale gelir.

  • gossipgirl  (12.07.15 16:07:23)
revani, irmik helvası, evde yapılan her türlü sütlü tatlı <3

  • kayipkentindelisi  (12.07.15 16:09:37)