aile büyüklerinin evlilik konusunda bitmek bilmez isteği

hani hep olur ya örnek anneanneler falan torunlara ne zaman evleniyorsun diye konuşur dururlar.

şimdi bakın beyler yaşlılara saygım var. hepimiz yaşlanıcaz falan filan.

fakat ben yaşlansam, cocugum/torunum falan olsa evlenmeleri falan sikimde olmaz ki lan?

GTA 8 cıkmıs gel bi deneyelim falan derim.

huylu huyundan vazgeçer mi lan yaşlanınca?

yani yaşlanınca illa evin içinde bile takım elbise modunda gezip türk sanat müziği mi dinleyeceğiz?

apartman yöneticiliğine mi soyunacağız?

hiç sanmıyom olum?

insanın karakteri değişir mi lan?

aslında belli bi dönem insanların büyüdükçe değiştiğini düşünüyordum.

mesela 30 yaşındaki insanların olgun olduğunu falan canlandırırdım gözümde.

kendim 30 yaşını geçtim hala mizah dergisi alan bilgisayar oyunu oynayan, insani olmayan müzikler dinleyen bi tipim amk.

yani 150 yaşına da gelsem bi değişiklik olmayacakmış gibi.

naber'in 2. sayısı çıktı di mi lan? yaşlandım gündemi tam takip edemiyom.

naber'in ikinci sayısı çıktı.

  • oxibrinth  (11.07.15 02:27:57)
Naber çıktı mı, hemen alayım.

Soruya gelince, bizler çok farklı bir kuşağız. Ben de aşağı yukarı sizin gibiyim, çalışıp ayakları üzerinde duran bir bireyseniz kimseyi dinlemenize gerek yok, kendi doğrularınız üzerinden ilerleyin.
  • arandur  (11.07.15 02:36:32)
www.acikbilim.com

kuşaklar arası çatışma. biz x neslini anlamıyoruz peki ya z nesli bizi ne kadar anlayabilecek?
  • simyager  (11.07.15 02:44:34)
abi büyük ihtimalle o şekilde olmayacak. bizim nesil feci derecede koptu önceki nesillerden. Küreselleşme, internet vs.

Ha ama en fazla sen PES atalım dediğinde o zamanın trend bir şeyini kastederek "Dede x varken PES ne ya? hofff" çekecektir torunun.
  • sen git ben geliyorum  (11.07.15 02:47:29)
"yani yaşlanınca illa evin içinde bile takım elbise modunda gezip türk sanat müziği mi dinleyeceğiz? "

bu yaşlanınca edinilen bir özellik değil. bunu yapan adamların gençliği de o şarkılarla geçti, öyle bir dünyada yaşadılar. sen de nasıl bir dünyada yaşadıysan, nasıl alışkanlıklar edindiysen yaşlandığında o dünyayı yaşatmaya çalışan bir yaşlı olacaksın. bu sırrı burda bu şekilde öğrenmeni istemezdim. kısfmet.
  • parasite  (11.07.15 02:47:35)
20 sinde türk sanat müziği dinleyip tın tın modunda insanlar var . Kişiyle alakalı bunlar ben de değişeceimi sanmıyorum mesela , 33 yasındayım hala nerde festival var onun arayışındayım . Geçen abim dedi gerçekten bunu yapabilcek enerjin isteğin var mı hala dedi . Şaşırıyo bana bildiğin . Üstelik evli çocuklu bi kadınım .

BaZı insanlar yaşlanmıyor :)
  • lilidance  (11.07.15 09:14:50)