Vespa

Arkadaşlar merhaba ben vespa almaya karar verdim. Bir tane buldum çarşamba günü bakmaya gidicem yalnız nelere dikkat etmem lazım, nesine bakmam lazım pek bilmiyorum. Motor gt200 2006 model 66000 km de. Kilometresi çok mu acaba? Araştırdığom kadarıyla vespalar 200000 km yi rahatlıkla görüyor. Bir de kask yok, hangi markalara bakmamı önerirsiniz, yarım olanlardan almayı düşünüyorum. Şimdiden teşekkürler.

Hevesini kırmak istemem ama kilometresi oldukça yüksek. Dediğin gibi vespaların ömrü gayet uzun ama bu iyi bakılırsa geçerli. Eğer adam motoru haşat etmişse ama dışardan iyi gözüküyorsa acemi halinle anlamayabilirsin. Sonra elinde kalırsa bir dünya masraf. Ya çok iyi anlayan biriyle git, servisine göster vs. ya da bütçeni zorlayıp daha düşük km bir şey al. Yarım kask alma, çenen de oldukça değerli bir organ. Gidip 100 liralık bir kask alma. Ona da bütçe ayır ve en önemlisi eğitim al.

Motora en azından kaza sorgusu yapmayı ihmal etme.
  • yakuza123  (29.06.15 22:26:51)
Neyyy 66bin mi masallah. 5. Sahibi filan olabilir motorun. Sen sen ol az km al kaski da full face al derim. Cene darbeye alan bir bolgemizdir:) Bu arada motorum yok ama guvenlikli surus egitimleri alip, motor almaktan vazgecen bir insanin tavsiyeleriydi bunlar

  • solenkol  (29.06.15 23:13:22)
km'si fazla yazan arkadaşlar napıyolar acaba çok merak ettim. 9 seneden bahsediyoruz adam gezmiş ne güzel, iyi bakmış kötü bakmış tartışılır, ben senede 10 bin yapıyorum en az. servisine baktır hocam içine sinerse alırsın

  • mirty  (30.06.15 00:40:00)