Hollanda'da ne yapayım?

2 aylığına hollandaya geldim ve hali hazırda 20 küsür gün geçirdim. Tek başımayım bikaç arkadaşım var ama muhabbetleri sarmadı, frekans farkı var. Yaptığım tek şey bisikletle sürekli gezmek.

Bana bi şey önerin acayip sıkıldım lan.

tum kekleri caylari teker teker dene

  • groove  (25.06.15 16:02:07)
couchsurfing etkinlikleri? hangi şehirdesin bilmiyorum ama adamın teki amsterdamda eski bi tekneyle her hafta free canal tours düzenliyordu. free walking tours gibi gönlünden ne koparsa atıyorsun sonunda.

  • letheavendangered  (25.06.15 16:07:29)
Trenle gidebildiğiniz her yere gidin. Ülke küçük, şehir bol. Yerel pazarlara, bit pazarlarına gidin, ilginizi çekebilecek müzelere bakın.

  • fotrsapka  (25.06.15 16:08:35)
10 gün klmıştım ve bende acayip sıkılmıştım, insan diyo ki bizim memleketin toprağını öpeyim

  • füt  (25.06.15 16:12:28)
Dillerini ogrenmeye bak bence.

  • kimyasalmadde  (25.06.15 16:14:24)
dilleri çok zor ki insanların çoğu ingilizce biliyor zaten. boğazdan konuşulan iğrenç bir dilleri var :d

  • cemlemikonusuyorsun  (25.06.15 16:16:49)
bir insan hollanda da nasıl sıkılır arkadaş? vursana cigaranın dibine dibine :)

  • yazar yazmaz yazan yazar  (25.06.15 16:21:32)
sevmiyorum pek öyle şeyleri ya :d

  • cemlemikonusuyorsun  (25.06.15 16:25:37)
Insanlarla konus hergun baska insanlarla takil. Ülkelerinin gecmislerini ogren. Nasil buraya gelmisler nasil bu kadar ozgurler? Egitim sistemlerini öğren cesitli meslek dallarindan insanlarla tanis konus. Koy sayilabilecek yerlerine git sosyal yasamina dahil ol. Insan olan yerde heyecan vardır odanda oturma.

  • kimyasalmadde  (25.06.15 16:32:54)
Belki de kaldigin sehir sikicidir. Baska sehirlere gunubirlik git. Yemeklerini ogren. Sairlerini yazarlarini. Belki de hayatinin amaci onların dillerinde yazilmis kitaplarda yaziyor belki o dilde yazilmis bir kitap mutlu edecek en cok seni.

  • kimyasalmadde  (25.06.15 16:35:17)
Ayrica ingilizce biliyorsun illa yoksa nasil vize verecekler sana anlatamasan da en azindan dinle

  • kimyasalmadde  (25.06.15 16:36:03)
7 tane butunlemeye kaldim. Hersey berbat en yakin arkadasim erkek arkadasim sürekli sorumsuzlugumu sorguluyor. Burdan kacip gitmek yerinde olmak icin vermeyecegim sey yok suan. Lutfen bulundugun yerin kiymetini bil. Benim icin gez.

  • kimyasalmadde  (25.06.15 16:37:38)
Eheh biraz dertliymisim galiba kusura bakma :)

  • kimyasalmadde  (25.06.15 16:44:07)
hangi şehirdesin? canın sıkılıyorsa atla trene bol bol gez, belçikaya git, brugge ü falan gör. öğrenciye trenler ucuz. yelkene başla, neredeyse her ilçede bir yelken öğrenci klübü var.

  • yakuza123  (25.06.15 16:44:43)
Hollanda'm ikinci vatanim evim mutlulgum ya. Hangi sehirdesin?
Hollanda'da her sehrin ESN - Erasmus Student Network aglari cok aktif oluyor, hos su an yaz ne alemdedir bilmiyorum ama yine de bak etkinliklerine katil. Ayrica mesela Utrecht'te BuddyGoDutch diye bi grup minnos insancik da vardi. Bende yerlisi cok sicak ve arkadas canlisi insanlar, aksamlari disari cik mutlaka gir bir iki gencler arasinda popüler barlada insanlarla tanis kaynas. Kwak ic. Utrecht'e git. Hatta duvarina Hollanda haritasi asip her gün bir sehri gezerek ülkeyi bitir. O güzelim bisikletlerin tadini cikar, sehirler arasi bisikletle git hava güzellesince.

Tip: 4 Temmuz'da Tour de France Utrecht'te kacirma derim.
  • lemuria  (25.06.15 16:48:44)
6 ay hollanda'daydım ben de, benim de kek-ot-mantar vs. hiç aram yok.

gez abi, bisikletten sıkılma. daha çok gez, aç google maps'i park bul uzakta oraya git otur albert heijn'den sandviç falan al yanına orada ye geri dön. yine google maps'ten street view'la gez abidik gubidik binalar falan var onlara bakarsın ilgin varsa.

cafe'lere git 1-2 euro'ya filtre kahve iç mis gibi insanları izle, ne konuştuklarını anlama oyunu oyna kendi kendine.

van gogh müzesi'ne gitmediysen git.

değişik etkinlikler oluyor, ben oradayken kano yarışı vardı haarlem'de o tarz şeyler bulmaya çalış. van der saar, frank de boer falan katılmıştı.

hangi şehirdesin bilmiyorum ama genel olarak turistlerin değil yerlilerin gittiği mekanlardan daha çok zevk alıyordum ben.

ek: allahım inşallah yine uzun süreli hollanda'ya giderim, amin.
  • uctu uctu yazar uctu  (25.06.15 16:54:05 ~ 16:55:44)
hangi şehirdesin? ona göre bir şeyler önerelim.

  • lily briscoe  (25.06.15 16:54:18)
eindhoven'dayım

  • cemlemikonusuyorsun  (25.06.15 18:17:13)
Tinder'dan arkadaş bul

  • piszenci  (25.06.15 18:22:01)
natlab'da güzel filmler var, bu akşam türk filmi var hatta, veya ilgini çekerse blade runner final cut var:
www.natlab.nl

sanattan hoşlanırsan çok yakındaki nuenen'a gidip bisikletle van gogh turu yapabilirsin:
www.vangoghvillagenuenen.nl
  • lily briscoe  (25.06.15 18:42:38)