Takım elbise bedeni

Babama internetten takım elbise alıcam ama kendisi takım elbise bedenini bilmiyormuş. Normal pantolonlarda 34 beden giyen, 1.82 boyunda 80 kilo civarlarında birisi, takım elbisede ne beden giyer ki? Markasına göre farkedecekse Kiğılı'dan alıcam. İnternet sitelerinde "bedeninizi bulun" diye bi bölüm var da orada da santim hesabı istiyor sanırım; şu an öyle bir ölçme şansı yok maalesef, çıkamadım işin içinden.
Evet bahisleri alalım? 44-46-48-50-52-54... Ne giyer bu adam?

internetten alma mumkunse, mutlaka bir sorun cıkar, kalıplar markadan markaya farklıdır.

  • anonymice  (12.06.15 15:04:19)
Sorun çıkarsa iade garantileri var ya o kısmını dert etmiyorum.

  • pandispanya  (12.06.15 15:04:46)
internetten alamadığım tek şey. çünkü beden tek başına bir şey ifade etmiyor. droplar kalıplar v.s var. her halukarda paça boyları için tadilat gerekiyor.

  • hedef ben miyim tayfun  (12.06.15 15:10:43)
52 ya da 50 olur. varsa bir ceketi içine baksın.

  • hasansabbah  (12.06.15 15:12:40)
Tadilat gerekirse mağazadan ücretsiz yapıyorlar zaten. Beden uymazsa komple iade hakkı da var. Mühim olan tek atışta en doğru seçimi yapabilmek. Kendisi evden epey uzakta, içine bakabileceği herhangi bir ceketi ya da pantolonu yok ne yazık ki şu an.

  • pandispanya  (12.06.15 15:20:11)
50 - 6 drop olur.

  • kayipkentindelisi  (12.06.15 15:43:37)
altınyıldızdan yeni aldım.

183 boyum. 82 kiloyum. 30 yaşındayım. buradan hesap et.

52 giydim slim fit. biraz bol geldi 50 verdi tam oturdu.
  • hasansabbah  (12.06.15 15:45:27)
slim fit ve normal kesimde 1 beden oynar haberiniz olsun.

  • physcos physcos  (12.06.15 15:56:11)
babanın göğüs bel gibi vücut ölçülerini al. aşağıda olduğu gibi mankenin ölçüleri ve giydiği beden bilgileri varsa gönül rahatlığıyla alabilirsin. ben bu şekilde bu sene 5 tane müthiş takım elbise aldım networkten gayet uygun fiyatlara.
www.network.com.tr
diğer taraftan kişinin vücut ölçüleri doğrultusunda hangi bedeni giydiğini tespit etmek mümkün değil. kesimler markadan markaya değiştiği gibi aynı marka içindede bedenler tutmayabilir. misal aşağıdaki linkte manken 46 beden giyerken
www.network.com.tr
aynı manken aşağıdaki takım elbisede 50 beden giymekte.
www.network.com.tr
  • jacksor  (12.06.15 16:13:03)
altınyıldız-fabrika-network için belirttiğin ölçülere göre beden 50'dir.

  • kafkef  (12.06.15 16:22:27)