sizin iş yerinizde de saçma kurallar var mı?

bizim fabrikada yeni bir kural daha çıkmış. yemekhanede tabldota yemek alırken sıranın başına örnek tabldot koymuşlar. oradaki düzen nasılsa, yemeğimizi öyle almak zorundaymışız. atıyorum birinci bölmede yoğurt varsa, yoğurt alıp ikinci bölmeye koymam yasak. çorba sol altta ise ben de sol alt kısma koymak zorundayım. bunu uygulamalarının sebebi de herkes istediği yere istediği yemeği koyduğu zaman kötü görüntü olmasıymış. dumur oldum resmen.

acaba türünün tek örneği bir yerde mi çalışıyorum yoksa sizde de bu tarz saçma uygulamalar var mı?

ahahahahahah

yok bizde bu kadar saçma kural.
  • akil kupuru  (12.06.15 11:53:50)
Nazi kampında havalar nasıl?

Bizde saçma gibi görünen ama insanın geri zekalılığının sınırı olmadığını görüp adamlar haklı böle yasak koymaya dediğimiz kurallar var.
  • basond  (12.06.15 11:54:14)
bizde de saçma şeyler var ama bu kadarı yok. sanane amk istediğim yere koyarım yemeğimi.

  • mr.goodcat  (12.06.15 11:54:26)
İdari işlerin başına emekli albay geçirmişlerdir.

  • arnold schwarzeneger  (12.06.15 11:54:47)
herkese eşit miktarda yemek vermek için öyle yapmışlardır diye düşünüyorum. kötü görüntü bahanesi saçma olmuş.

  • merhum  (12.06.15 11:55:51)
bütün bölmelere yogurt koy şok olsun ibneler o ne salak iş ahaha

  • t joe  (12.06.15 11:55:56)
Bizim ofiste hiç kural yok, bazen keşke biraz kural olsa dediğimiz bile yok. Fakat tuvalette 3 dakikadan fazla kalınmasını engelleyen sistemlere sahip işyerleri var, olaya bir de bu açıdan baktığımızda diğer bütün kurallar mantıklı geliyor bana.

  • angelus  (12.06.15 11:56:13)
askerde bile böyle saçma sapan bir şeyle karşılaşmadım.

  • nuisance  (12.06.15 11:58:32)
olm böyle kural mı olur lan ahaha

  • croswell  (12.06.15 11:59:30)
ohahaa bu da bomba bi kuralmış. gün geçmiyor ki amk ilkesinde egoist bir patronun yöneticinin ıslak hayllari vücut bulmasın!!

  • eindaclub  (12.06.15 12:00:22)
Patron sirketinde olur, yillar once calistigim bir fabrikada patron kapida bekleyip 8:15 den sonra gelenleri ayiriyordu.

  • pinman  (12.06.15 12:00:45)
bence görüntü açısından değil o uygulama,

yemeklerin eşit miktarda dağıtılması için yapılıyor olabilir.
sevilen bir yemekten çok alınca sonradan gelenlere kalmıyordur.

durum böyle olsa da çok saçma olmuş gerçekten, patron pinti sanırım :)
  • livaneli kadir  (12.06.15 12:07:18)
nerde çalışıyon la hapishanede mi? :)

  • etna  (12.06.15 12:09:10)
bence cok basarili. helal olsun dusunene. siz sadece yemegi dusunuyorsunuz; ama bunun arka planinda toparlanma, temizleme, ayiklama surecleri de var.

  • mayeskuel  (12.06.15 12:11:18)
Patron emekle general mi?
www.eksiduyuru.com
bende bu var :D
  • six packsiz  (12.06.15 12:13:26)
yok arkadaşlar eşit koyma ile alakalı değil zaten yemeği başında bekleyen personel koyuyor herkese birer kepçe şeklinde. yoğurt ve meyve gibi şeyleri kendimiz alıyoruz. onlarda zaten yetmeyen şeyler değil. yoğurt her gün çıkıyor. meyvede çok nadir elma portakal gibi adetli şeyler.

mayeskuel
tabldotu çöpe sıyırıp mutfak girişine bırakmak zorundayız zaten. ayıklama gibi bir şey söz konusu değil. kova kova yemek çöpü çıkıyor. kaç kere öneri sundum çöp kovalarını ayırsakta hayvanlara versek diye kabul edilmedi. 120 kişi çalışıyor yaklaşık çünkü.

bi ara ben kendi çöpümü küçük poşete koyup etraftaki kedilere veriyordum. uyarı aldım. patronun hanımı korkuyormuş kediden, alıştırmayacakmışım. (fabrikanın arka tarafında prefabrik evleri var aslında ofis olarak gözüküyor ama lüks bahçeli ev tarzında. arada bir orada takılıyorlar. )

pinman
ha işte aynı bizim patron. zamanında adam dövmüşlüğü bile var imalatta düzgün temizlik yapmıyor diye. patron artı oğulları artı bilmemneleri bir kaç kuşak birlikte yönetiyorlar.
  • yue  (12.06.15 12:25:50)
Mobilde olduğum için link veremiyorum ama benim işle ilgili son duyurularıma da bir bak :(

  • devilred  (12.06.15 13:14:11)
Hahaha böyle saçmasını görmedim bu güne kadar

  • rakidabalikolsa  (12.06.15 13:15:55)
aga askeriye bu???

  • tchuck  (12.06.15 13:29:40)
hangi işçi kampı o gerçekten ya. çok enteresan.

  • roket adam  (12.06.15 15:11:31)
haci eger arka planda temizleme, ayiklama, geri donusum, tekrar kullanim vs...icin isleri kolaylastiracak birsey varsa onu dusunen adamin ellerini operim. hem herkese uygulattigi hem de o fikri buldugu icin. ha eger insanlari hizaya dizmekten hoslanan bir megolaman'in sebepsiz bir uygulamayisa onun ben taa.

  • mayeskuel  (12.06.15 16:42:59)
ahhaha, bunkadar sacmasi bizde yok

yue uzgunum teksin :)
  • exlibris  (12.06.15 19:35:13)