ZZ Top, Eric Clapton, Creedence Clearwater Revival vs.

Dayım benden yüzyılın projesini gerçekleştirmemi istedi. Gençliğinde dinlediği adamların albümlerini…

Toparladıklarım şunlar;

Led Zeppelin, Uriah Heep, Deep Purple, CSNY, Queen, Iron Maiden, Henrdix, ZZ Top, CC Revival, Eric Clapton.

Başka aklınıza gelen grup var mı? Metallica, Motörhead, Slayer olaylarına gireyim mi? AC/DC var. Başka?

UFO, Wishbone Ash, Camel, Blue Öyster Cult, Neil Young, Pink Floyd, Rainbow, Rush, Doors, W.A.S.P

  • rahip janick  (11.06.15 11:38:45)
The Rolling Stones, The Who, Janis Joplin

  • whimsical  (11.06.15 11:40:26)
dire straits

  • tepedeki psychedelic adam  (11.06.15 11:41:15)
artistexplorer.spotify.com

işini görür.
  • mr.brown  (11.06.15 11:49:44)
Aklıma birkaç tane daha geldi.

Eric Clapton var listede gerçi ama Cream var.

Animals var. The Allman Brothers Band, The Band (Bob Dylan'lı) var.

Bruce Springsteen ve David Bowie de eklenebilir belki.

Tik verilmemişken/Okunmadığı varsayımıyla ekleyeyim: Jefferson Airplane, Elton John, The Beatles
  • whimsical  (11.06.15 11:52:46 ~ 12:08:23)
Kiss, Sweet, Guns'N Roses, judas priest, Dream Theater, Lynyrd Skynyrd, Thin Lizzy, The Allman Brothers

daha editlerim ben bunu..

edit: mr.big, ian dury
  • reso aga  (11.06.15 11:55:11 ~ 14:28:52)
o değil de yazılanların hemen hemen hepsinin diskografileri ben de zaten var. kendimle gurur duydum.

www.youtube.com
  • washe  (11.06.15 12:56:45)
boston,
chicago

  • baldur2  (11.06.15 13:03:15)
abba, blondie (belki) beatles, journey, genesis, nazareth, cinderella, chris de burg, chris rea, gypsy kings, warlock, tina turner, paul simon, opus, tracy champman, rod steward, demis rousos (bu çok önemli derim ben) al di miola, biran may (queen)

bunların pederin koleksiyonundan daha eklerim sonra,
  • selam  (11.06.15 13:33:07)
plaklar: ginger baker,saxon,memphis soul, jose feliciano, tom jones, george mc crea, mikis teoderakis,osibisa, shadows, david bowie, sandy nelson, roberto carlos,

kasetlerinkisini de foto olarak koyuyorum, bunlar kapaklı veya karışık diye yazmayanlar bunlar benimkilerle karışık ama onları da dinlerdi zamanında
kasetler: i.imgur.com

beegees, jefferson airplane, marmalade, rush, malmsteen, rainbow, garry moore, white snake, marillion, cosy powel, jonny le coocker daha da aklıma geldikçe eklerim.

bir sürü de 45lik var ama onlara bakmaya üşendim.
  • selam  (11.06.15 13:55:46 ~ 14:02:29)
Grateful Dead,Bob Dylan,The Doors,The Moody Blues,Jethro Tull, iron butterfly,

  • selam  (11.06.15 14:05:33)
bob dylan, johnny cash, king crimson, eloy, camel, pink floyd, the moody blues, the doors

budur bence.

bu da sana milyara patlar. :))
  • istebunudusunmemistik0empty  (11.06.15 14:10:40)
white lion, dio,

  • selam  (11.06.15 14:22:34)
yaw birde biz yazıyoruz ama dayın kaç yaşında onu da bir desen? 34 yaşındayım ama bende gençliğimde bunları dinledim :P

  • selam  (11.06.15 14:24:24)
Ben 30 yaşındayım hala dinliyorum bunları. Dayım 49 yaşında. Daha ziyade 70'lerin sonlarından 90 başına kadar bakınıyorum. Grateful dead falan dinlediğini sanmam. Zamanında onda gördüğüm plakların arasında saxon da vardı, iron maiden da, deep purple da vardı, CSNY da vardı. Yüz tane CD yapsam yeter zaten. Best of kafasında gidiyorum.

  • alperz  (11.06.15 18:12:03)
Dinler mi bilmiyorum ama Tool eklemek istiyorum.

Bir de; Black Sabbath, Yes, Hawkwind, Scorpions, Alice Cooper, Velvet Underground ve buna bağlı sistemler.
  • rahip janick  (11.06.15 18:34:02)
belki
mercyful fate
pantera
  • bass solo take one  (11.06.15 18:44:46)
Steppenwolf

  • gogu delen adam  (11.06.15 19:13:08)
hepsini yazmışsınız allahsızlar! o halde kansas ve asia diyeyim ben de farklı olarak . aslında şu çalma listesi bir nevi o zamanların best of'larından oluşuyor, işe yarar belki.
play.spotify.com

  • baba jo  (11.06.15 19:23:50)
Ne çok rakçı varmış.

rakınrol zirvesi mi yapsak?
  • alperz  (11.06.15 19:30:51)
cat stevens

  • selam  (11.06.15 21:03:35)
Styx,Van Halen,The Alan Parsons Project, The Police, Bad Company, Santana, Toto. 90lar'a gireceksen, dinler mi bilmiyorum ama Alice In Chains, Pearl Jam.

  • rahip janick  (11.06.15 23:59:18)
aerosmith

  • bass solo take one  (12.06.15 03:24:06)
yeter vurmayın adam öldü.

  • alperz  (12.06.15 09:12:31)