[]

Tuvalette borclananlar

Her girdigimde gozuma carpiyor. Ama premsip olatak yukarida sabitlenen hic bir duyuruya tiklamiyotum. Ne ki bunun ozeti? Derdim icin suradan...




 
bu duyuru ben de açacaktım da vazgeçtim sonra. açıp baktım indirim kuponları falan diyor ama bir bok anlamadım. reklam cümlesini marjinal bir şey olsun diye çok aramışlar ama becerememişler. açbicococola içten daha itici.


  • kutsalbok  (08.06.15 19:15:03) 
tasarrufa dair yazılar barındıran blog benzeri bir site.
oradan bir alıntı:

İşte en çok bu sebepten suyu tasarruflu kullanmak insani bir görev niteliği taşıyor. Bununla beraber israftan kaçınmak bütçemize de olumlu yansıyor.

En çok su kullandığımız alanların başında banyo ve tuvaletler geliyor. Evlerde kullandığımız suyun %60’ını buralarda tüketiyoruz. Dolayısıyla en çok israf da buralarda oluyor. Bu israfın önüne geçmek için biraz dikkatli davranmak yeterli olacak.

Eğer küvet doldurmayı ve oyuncak ördekleriyle beraber, köpüklü köpüklü yıkanmayı sevenlerdenseniz bu pek hoşunuza gitmeyecek ama küvet gerçek bir israf canavarı. Küvet doldurmaktan vazgeçerek ya da bunu sadece ara sıra yaparak bu israfı önleyebiliriz. Kovaya su doldurup, bu şekilde yıkanmak da fazla tüketimine neden olur. Varsa bu alışkanlığımızdan da vazgeçmemiz gerekiyor. En verimli yıkanma yöntemi duş almaktır. Hele suyu eşit ve tazyikli püskürten duş başlıklarından kullanırsak, bu alandaki su masrafını epeyce düşürmüş oluruz. Ama ne de olsa tasarruflu diye duş süresini de uzatmamak gerekiyor. Duş süremizi sadece bir dakika kısaltmak bile, yılda beş ton daha az tüketmemizi sağlar.

indirimkodlarim.com
  • dahinnotha  (08.06.15 19:26:57 ~ 19:28:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.