internetten neden araba satın alamıyoruz?

yani 5 bin tl kadar bir geliri neden sıfır satan mafya tipli adamlara kazandırıyoruz? ben özellikleri netten okuyabilirim zaten. ki çoğu zaman ben daha iyi şekilde biliyorum alacağım aracın özelliklerini.

internet üzerinden ticaret bu kadar gelişmişken bu durumun nedeni ne?

Noterde adamın gözünün önünde imza atıyorsun, paramı aldım diyorsun falan, bunları nette yapmak zor. Meblağ da büyük olunca risk fazla. Bu haliyle bile dolandırıcılık olayları ortaya çıkıyor, nette insanlar karşılıklı neler yapmaz.

  • bigbadabum  (08.06.15 11:03:13)
adamlar test sürüşüne çıkarmak istemiyor genelde. ikidir sıfır araba alırken aldığım arabayı test edemedim. ellerinde test aracı yokmuş. markalar: dacia ve skoda.

ayrıca teslim ofisi falan açıp ödeme işini gayet halledebilirler bence. boşu boşuna ışıklı salonlar, saçma masalar vb... gereksiz kapitalist zırvalardan kurtulamaz mıyız?
  • siradisi00  (08.06.15 11:16:47)
Dolandırıcılık. Ayrıca fiyatı 40-50binlere varabilen bir ürün üzerinden kara para aklanabilmesi çok olası, kontrol altında tutuluyor o yüzden.

  • sevgikusunkanadinda  (08.06.15 11:22:21)
internet üzerinden ev almak gibi düşün. hiç görmediğin bir evi alır mısın?

  • evrimini tamamlamis hamambocegi  (08.06.15 11:44:33)
rekabetin gelişmediği, arz talep dengesinin oturmadığı ekonomilerde olamıyor maalesef.
Amerika'da var bu mesela. Hatta Tesla aracı olmadan direkt kendi satmaya başladı araçlarını

  • spankenstein  (08.06.15 11:50:40)
Biraz daha zaman geçmesi gerekiyor sadece.

Bundan 15 sene önce internetten alışveriş yapmak cesaret işiydi. 10 sene önce "Elektronik kitap vb. tamam ama online giysi de alınır mı?" deniliyordu. 5 sene önce yakın zamanda online hesap açılabileceği kimsenin aklına gelmezdi. Hepsi oldu.
  • zombi  (08.06.15 12:03:43)