çocuğa isim

bir matematikçi olarak çocuğuma cahit ismini koymak istiyorum.
cahit arf'tan dolayı
anlamı da çalışan, çaba gösteren
nasıl?

hayırlı olsun. cahit söylemesi güzel bir isim bence.

  • nedendir bilinmez  (03.06.15 22:24:57)
günümüz için çok eski bence koyma

  • limoncello  (03.06.15 22:25:04)
çok kötü bence

  • neferkitty  (03.06.15 22:25:55)
yurtdisina ciktiginda okunabilecek bir isim koy. cahit'i siksen okuyamaz/okunusunu hatirlayamaz ecnebiler. cocugun hayati zindan olur.

arf koy diyecektim ama onu da koyma cunku hav demek ingilizce.
  • hot potato  (03.06.15 22:26:56)
feza gürseyden ilham alarak feza diyorum anlamı uzay demek

  • limoncello  (03.06.15 22:27:33)
Oyuncak arabalariyla oynayan cahit dusunemedim ben ama bulmaca cozecek yasa geldiginde normal bir isim olabilir. Ben sevmiyorum ama iki isim düşünebilirsiniz.

  • fraise  (03.06.15 22:27:36)
bence güzel isim. büyünce sakal bırakıp entel muhabbetler yapacaksa olur, kankalarıyla kahve deryasında oturup kız kesecekse olmaz.

  • bruges  (03.06.15 22:30:17)
Cahit güzel .

  • 1adam  (03.06.15 22:30:28)
Turev?

  • hot potato  (03.06.15 22:35:15)
Cahit güzel bir isim, 15 sene sonra genç bir çocuk için kulağa nasıl geliyor bilemedim ama... O yüzden yanına bir isim daha eklerseniz iyi olabilir.

  • sevgikusunkanadinda  (03.06.15 22:37:14)
cahit güzel. eski olsa da kaba bir isim değil, tınısı da güzel. büyüdüğünde de gayet şık olur. çocuk hep 5 yaşındaki haliyle kalacak zannedip abidik gubidik isim koyanlara bakmayın :)
yurtdışıııııııı diyen buldumcuklara da bakmayın elin maykılı ismini telaffuz edemezse diye kendi sevdiği isimleri kendi çocuğuna koymayan adamdan ne hayır gelir.

  • littlejack  (03.06.15 22:45:42)
bence güzel bir isim ayrıca bebeğe çocuk isim değil bu diye isim seçmek çok saçma. bundan 25-30 yıl sonra berkecan diye dedeler olacak. berkecan diye dede mi olur, en fazla starbucks'ta caka satan hipster olur.
özetle: cahit güzel.

  • kuzey li  (03.06.15 22:46:37)
Kendisine saygım sonsuz fakat Cahit diye bebek olmaz.

  • ay nov kung fu  (03.06.15 22:47:43)
Cahit isimini severim. Bence de güzel. İkinci isim de koyabilirsiniz belki, daha güncel bir tane. Çocuk ileride neden eski isim koydunuz derse diye.

  • whimsical  (03.06.15 22:47:44)
abi oyle demeyin, kuresel dunya kuresel layf. direnmenin cok manasi yok @littlejack

cahit konacaksa ortaya konsun, ilk ismi daha kolay telaffuz edilebilir, ele avuca gelir bir sey olsun. cocuk buyuyunce hangisini seviyorsa onu secsin.
  • hot potato  (03.06.15 22:48:15 ~ 22:48:50)
Cahit ismini severim, eski bir isim evet ama güzel. Eski moda bir isimmiş gibi de gelmiyor bence kulağa, bir Hamdi değil yani.

  • buff  (03.06.15 22:54:05)
Cahit güzel,gidiş yolu güzel en azından. Ama cahit diye bebek olmaz güncel bi isimle kombin edilebilir, tülümda olabilir zidileddo da olmamış bizimle deyılsın

  • sumuk  (03.06.15 23:05:55)
Küçücük çocuğa cahit ismi koyma bence

  • kelepir  (03.06.15 23:09:27)
abicim çocuk sonra boralarla Berkecanlarla kuzeylerle boy ölçüşemez sonra küçücük çocuklar da cahit isminden anlamazlar zaten sonra okuldaki kız senin çocukla değil de kuzeyle berkecanla falan çıkar sırf adı yüzünden karizmatik gelir günümüzde böyle valla daha çocuk doğmadan hayata 1-0 geriden başlamasın, bu çocuğun ergenlik gençlik yılları olacak, illa daha klasik olsun istiyorsan kemal, murat falan koy bari. Ama bence Uzay koy hem o da matematikle ilgili, çocuk ilerde Cahit Arf'a küfretmesin

  • limoncello  (03.06.15 23:15:00)
Harika bir isim bence. İki ismi düşünün bence gene de.

  • phoenixboy  (03.06.15 23:17:42)
cahit ismini duyunca karizmatik-karakter sahibi biri gözümün önüne geliyor, sizin için anlamı da varmış, koyun bence,
ikinci isim konusuna ben de katılıyorum, şık olabilir,

  • bcdhms  (03.06.15 23:18:49)
cahit kötü isim. tanjant falan koy.
matematikçisin diye çocuğu niye zulüm yapıyorsun? çok enteresan.

  • cekilmis gayfe  (03.06.15 23:37:52)
Arf daha iyi?

Yani siz matematikçisiniz diye oğlunuz da matematiği veya matematikçi cahit arf'ı sevmek zorunda değil.

Bence başka isimler düşünün.
  • innatedesire  (04.06.15 00:06:30)
bence güzel düşünmüşsünüz ama günümüzde bile kulağa eski geliyor, bir 10-15 sene sonra garip kaçabilir. nasıl ki berkecan dede düşünemiyorsak cahit bebe de düşünemiyorum açıkçası. o yüzden telaffuzu kolay, kısa ve modern bir isim daha koyun bence.

  • lotesse  (04.06.15 00:42:22)