[]

Golden kopek maması filanı

merhabalar,

2 golden sahiplendik. biri haylice büyük. dışarda kalmis surekli. Içerde beslemek istiyorum. Tüy problemi olacak ama sorun degil o kadar. Suan maması yok. Ne önerirsiniz, ne almalıyım? Nasıl eğitibilirim?


 
eğitim işi kolay aslında ama oturup okuyup öğrenmeniz lazım, öyle şöyle yap eğitilir diye bir yolu yok yani :)
mama da çok geniş bir konu, onu da oturup okumak lazım. bütçenize de bağlı.

  • mutevazi  (26.05.15 15:13:29) 
Temiz mama dan bonacibo kullanıyorum ben. Biz de geçen yıl sokaktan sahiplendik dört beş yaşlarında goldendi. İlk hafta veterinerin verdiği açık mamayı kullanıyorduk hemen alerji yaptı hayvanda biz de bonacibo aldık. Bir yıldır tek bir sikayetimiz olmadı. Şikayeti olanların da sebebinin mamadan olmadığını düşünüyorum açıkçası. Kıl için de furmaster ya da furminator al çok rahat edersin ama her gün tara tara sıkılırsın. Eğitim için şeyi kullanabilirsin yine temiz mamadan inek derisinden yapılma sarmal ödül mamaları var. Bizimki deli oluyor onlara sen de deneyebilirsin. Bu arada sokaktan aldıysan önce bir tıraşlat yarası varsa görünmez yoksa. Hem yeni gelen kılar daha güzel olur tek kötü yanı hayvan depresyon yapıyor bir iki gün. Başka merak ettiğin şeyler varsa mesaj atabilirsin seve seve yardım ederim:)


  • Atimi  (26.05.15 16:19:47) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.