sol eli sağ el kadar etkili kullanmak mümkün mü?

sıvazlarken değil, yazı mazı yazarken mesela. çok çalışmayla olur mu? bana sanki beyinde bunu engelleyecek bi parça var gibi geliyo.. yazılımsal da olabilir.

yeni yazılımı çıktı zaten onun geçen hafta, siz henüz update'i almadığınız için aktif olmamış. 2.8.1'i indirim yükleyin lütfen

  • mrvengeance  (24.05.15 23:05:54)
net bir şey diyemem . ama sol eli kullanan insanlar ile ilgili yıllar önce tv haberde onlarda bulunan bir maddeden bahsediyordu .bu madde dünya dışında bulunuyormuş ve bunla ilgili olarak onların uzaydan gelmiş olabilecekleri esprisi yapılıyordu .

  • 1adam  (24.05.15 23:08:02)
hacı şimdi plastisite dediğimiz bi olay var. fakat bu yaş ilerledikçe çok gerileyen bir şey. beynin farklı assosiasyon alanlarına farklı görevler yükleyebilme kazandırabilme durumu. mesela 4-5 yaşındaki çocuğun ellerini ampute ediyorlar çocuk ayaklarıyla piyano bile çalıyor ama bunu yetişkin adama yaptıramazsın. işleyen demir ışıldar olayı beynine çok zorlarsan çoğu şeyi öğretebilirsin fakat bu bir yaştan sonra bir yere kadar olur.

  • shotgunwoman  (24.05.15 23:08:10)
Bir deney yapilmisti bununla ilgili. 1 ayda tamamen alisilabiliyor.

  • stavro  (24.05.15 23:13:27)
öncelikle, solağım.
gerçekten her iki eli de eş kapasitede kullanmak -geliştirmeye çaba harcamadan- nasıl mümkün oluyor bilemiyorum, ben de bir ölçüde iki eli de kullanıyorum; mouse'u sağ kullanıyorum çantayı hep sağa takıyorum filan ama eş değil. çalışırsın, mesela yazıyı yazarsın ama çalışmadığın bir işi yine yapmazsın gibi geliyor.

  • niye ama  (24.05.15 23:15:07)
eşim de ben de ambidextrousuz. her iki elimizi de rahatlıkla kullanabiliyoruz

  • sta  (24.05.15 23:16:04)
yazı yazmak dışında hep sol elimi kullanma eğilimim var. çalmadığım halde gitar bile alsam solak gibi kullanmaya çalışıyorum. masa tenisinde sağ sol fark etmiyor. bunun gibi.

  • bigbadabum  (24.05.15 23:18:35)
sağa göre çok daha yavaş halde sol elimle yazıyorum onun haricinde her türlü işi sağlı sollu yaparım.

bi insanı da sağlak mı solak mı farkederim.

minik kardeşimin solak olacağını daha minicikken belirlemiş insanım
  • indescribable  (24.05.15 23:22:29)