Günlük rutininiz nasıl?

Neler yapıyorsunuz?

oha, çok severim böyle şeyleri cevaplamayı da, okumayı da.

ortalama veriyorum:

- öncelikle yüksek lisans yapıyorum. genelde, 8-9 gibi uyanma. kahvaltı. bazen sabah yürüyüşü. okul günüyse okula gitmek. değilse evde ya da kütüphanede ders çalışmak. öğlen 2-3-4 gibi ev işleri. ev işinden sonra yemek ve ders çalışmak. akşam üzeri yoga, üzerine de dışarı çıkıp bira içmece, yürüyüş, birileriyle buluşmak ya da gezinmece filan. sonra tekrar yemek, ders çalışmak. ıvır zıvır işlerle uğraşmak. (bir şeyler çalmak, çizmek, yazı yazmak, bir şeyler üretmeye yönelik şeyler.)

- perşembe-cuma arası bara çıkma, gece epey dağıtma filan durumuna göre birisiyle takılmaca filan. yoğunsam aynı düzen devam ediyor...
- cumartesileri bir kursum var, doğayla ilgili. ona gidiyorum. akşam da mutlaka ders çalışıyorum geç vakte kadar.
- pazar sabahları mutlaka bit pazarı. üzerine biraz yürüyüş. ders çalışmaca.

ekleme: la olm ne mesaj attınız ya. sanırsın bir şey yaşıyorum. baba parası yiyorsun hayat kolay tabi diyen bile oldu. devlet kredisiyle geçiniyorum, açlıktan ölmemek için ucu ucuna yaşıyorum. parayla ne alakası var bunların?
  • helios  (23.05.15 22:09:11 ~ 25.05.15 17:24:55)
iş...
akşam bilgisayar.
ertesi gün yine iş.
sonra akşam yine bilgisayar...
böyle...
  • ertalpius  (23.05.15 22:15:41)
Gündüzlerimi firmanın birine geliş fiyatından kiraya verdim, geceleri barlarda striptiz yapıyorum.
Şaka la :)
Çalışıyoruz olm işte. Boğuşuyoruz.
Günlük paragraf paragraf rutin yazanlar, bi işte çalışmak zorunda olmayanlar olacak.
  • bigbadabum  (23.05.15 22:17:52 ~ 22:20:10)
öğle vakti uyanış + kahvaltı.
sigara.
kedilerle oynama + dışarıdaki kedilere mama verme.
sigara.
arkadaşla 1-2 saatlik bir yürüş ve sigara.
müzik + ne oldu-ne bitti-ne olacak diye düşünme + sigara
akşama kadar kitap + kahve/çay/meşrubat
sigara.
sabah izlenmediyse film.
biraz daha kitap.
yine arkadaşla sigaraya çıkış.
kapanış.
  • lesmiserables  (23.05.15 22:20:18 ~ 22:21:44)
nasıl geçtiğini anlamadığım ancak yazmaya kalksam oldukça sıradan hatta sıkıcı bir rutine sahibim sanırım :)

  • misssler  (23.05.15 22:22:59)
bir süredir şu şekildeydi,

* akşamüstü 5-6 gibi uyanış, işten gelen anneyle sohbet edip kardeşlere takılış, varsa akşam yemeği yiyiş.

* hava karardıktan sonra mahallede el eşeği arama temposunda yarım saatlik yürüyüş. dışarı çıkmak istemiyorsam, sözlükte duyuruda takılış.

* eve geldikten sonra duş alış, kahve içiş.

* anne ve çocuklar yattıktan sonra sözlükte, duyuruda, 9gag'de, agar.io'da takılış. o anki ruh haline göre dizi izleyiş. (married with children, game of thrones, better call saul)

* yine o anki ruh haline göre ya internette takılmaya devam ediş ya da euro truck simulator'de alaman endüstriyel metali dinleyerek alamanya yollarında direksiyon sallayış.

* saat 03:30 veya 04:00'te nba maçı izleyiş.

* devre arasında tost yiyiş.

* sabah 8-9 gibi uyuyuş.

önümüzdeki iki hafta boyunca maalesef nba play-off'larından feragat etmek durumundayım, roland garros başlıyor. bu gece 12'de uyuyacağım. yarın 9'da kalkıp kitap okurum, bayağıdır okumuyorum özledim. 12'ye kadar mal mal takılırım öyle, ondan sonra roland garros qeyfi geceye kadar.
  • der meister  (23.05.15 22:25:58 ~ 22:31:18)
home-office çalışan, hiçbir düzeni olmayan ve işten başını kaldıramayan üstüne uykusu saçma sapan olan biriydim 2 aydır hayatım baya düzeldi
duyuru, herkese spor yap diyorsun ya keşke ben de daha önce yapsaymışım resmen hayatımda mucize oldu. 3-4 gün spora gidiyorum haftada, o yorgunlukla fazla bilgisayar başında oturmuyorum, mutfağı filan toplayıp uyuyorum.
erkenden kalkıyorum, çalışıyorum, çalışmasam bile bilgisayar başında oluyorum, ara verince de yemek, evişi, market alışverişi filan yapıyorum.
haftada bir gün de ailemle veya arkdaşlarla dışarıda oluyorum.
  • niye ama  (23.05.15 22:26:41)
haftaiçi hergün okuldayım yüksek lisanstan dolayı. labda çalışıyorum

h.içi genelde 7-8 gibi kalkıyorum. 2 ile 5 arasında okuldan ayrıldığım oluyor.
sonrasında spora gidiyorum. 1 saat sürüyor. akşam oluyor. yemekti falan derken uyuyorum.

h.sonları geç kalkarım. spora giderim 4-5 gibi. akşam da dışarı çıkarım.

çok sıkıcıyım yazınca anladım.
  • false pretension  (23.05.15 22:52:05)
06:00 uyanıyorum, kahvaltımı yapıyorum giyiniyorum duş almam gerekiyorsa alıyorum evi topluyorum.
7.10 veya 7.30 da otobüse biniyorum, buna tamamen paşa gönlüm karar veriyor
18.00'a kadar çalışıyorum.

18.00'da çıkıp spora gidiyorum.

spordan 19.30 gibi çıkıyorum;

- ya bi kutumutluluk'a gidiyorum.
- ya da freelance iş geldiyse onu yapıyorum.

gece 12 gibi uyuyorum. 24 saat çalışıyorum gibi bişi işte.
  • tchuck  (23.05.15 23:05:15)
Hiçbir şey.

BAktım bi aktivitem rutinleşti hemen değiştiriyorum.
Her gün farklı caddeden yürüyorum, farklı bakkala uğramakiçin bir sokak aşağı iniyorum, alarm saatimi 15dk ileri geri yapıyorum, gece duş alıyorsam sabah almaya başlıyorum...

Rutin sıkıcıdır.
  • cecilia  (23.05.15 23:36:24)
küfür ediyorum.

  • gadlemler  (24.05.15 00:39:04)
:)

  • msb  (24.05.15 00:39:39)
Şu sıralar çalışmıyorum, dolayısıyla sabah 8-9 gibi uyanıp kahvaltı/veya muz filanlı kahvaltımsı sonrası spor - sporla hayatına mucize kapılarını açan o insanlardan biri de benim.

Spor sonrası gün içinde arkadaşla buluşma/alışveriş gibi planlamalar varsa onlar. Yoksa evde dergi/kitap okuyup film-dizi izlemece akşam da yine planlamaya göre, sinema veya gezinti.

Yakın zamandaki hedef: Koşuya başlamak. Buraya da yazayım da tam olsun. bıhıh.
  • amelie poulain  (24.05.15 01:08:52)
son 1.5 aydır art arda gelen vize dönemlerinden mütevellit leş bir rutine oturdu hayatım;

11.00-12.00 >> Uyanış, kahvaltı ve kahve
12.00-14.20 >> Bilgisayar(takip edilen siteler, oyun belki dizi bu noktada sabit bir rutinim yok tamamen keyfi), o günkü dersin özel bir olayı varsa ona hazırlık(ödev, ders notları vs.)
14.20-17.00 >> Okula hazırlık, yol(yolda okumak üzere kitapların alınması*)
17.00-22.00 >> Okul
22.00-12.00 >> Yol(eve doğru)
12.00-03.00 >> Bilgisayar ve sonra da yatış

*Gün içinde yaptığım tek kayda değer aktivitem de budur.

Haftasonları da haftanın yorgunluğunu atma temalı geçiyor ve fazlasıyla hızlı geçtiğinden anlayamıyorum bile. Okul tamamen verimliliğimi öldürüyor, yazın yaptıklarıma bakınız bir de;

- yarım saat ile 1 saat arası spor, 2-3 saat python ile programlama antrenmanları-projeler vs., çizgi roman-kitap okuma, dizi-film izleme şeklinde liste uzayıp gidiyor.

Edit: Konuyla ilgili olarak aklıma geldi şimdi vaktiyle dh forumlarında açılmış bir başlık vardı ne zaman görsem beni gülmekten yerlere yatırır. Buyrun;
forum.donanimhaber.com
  • Octavarium  (24.05.15 01:15:15 ~ 01:22:18)