Çörek otu

ya ben bu çörek otuna kıl oluyorum, niye her şeyin üstüne koyuluyor? biraz baktım sağlığa faydalıymış, ama ben bu sebeple ve bilinçle bu kadar çok kullanıldığını zannetmiyorum. birisine sordum demin "görüntüsü güzel oluyor" dedi -_- şimdi bunun doğru düzgün bir tadı, kokusu da yok bence.

siz çörek otunu seviyor musunuz? sevme nedeniniz nedir? tadını mı seviyorsunuz?

yani ben hiçbirini sevmiyorum zira. sert bi de dişimin arasına takılıp duruyor uyuz oluyorum iyice.

seviyorum. mantar ve tavukla da çok yakıştırıyorum, yemek yaparken kullanıyorum da. son derece karakteristik bir tadı var bence, tuz kullanmadan onu kullanıyorum hatta bazen.

  • kahin ahtapot paul  (23.05.15 04:48:13)
Seviyorum. Bir çok faydası malum .tadı da öyle kaşık dolusu yenmese de güzel bence ( taneler halinde).

  • 1adam  (23.05.15 04:51:59)
Ben sevmiyorum hatta nefret ediyorum seninle aynı fikre sahibim ama çok yararlıymış, öksürüğe, zayıflamaya birebirmiş bi de görüntüsü güzelmiş. Hep üstlerini ayıklayıp öyle yiyorum el mahkum, susam gibi bir şey varken neden çörek otu yani bence de çok saçma.

  • ekaterina  (23.05.15 06:26:28)
Beyaz peynirle güzel oluyor, bazen ayrana falan da koyuyorum.

  • hair freak  (23.05.15 09:03:55)
Çörek otu, genelde üzerine yumurta sarısı sürülen poğaça, açma vb.. şeylerde kullanılır..

Niye?

Yumurta sarısının mide bulandırıcı kokusunu bastırsın diye.. mantıklı ;)
  • kill_them_all  (23.05.15 10:19:51)
Çok severim ben de ama abartmadan kullanmak lazim

  • orient blue  (23.05.15 11:26:48)