[]

yemek filanı

merhaba,

yabancı arkadaşlara yemek sozu verdım fakat ne yapacagıma dair hiçbir fikrim yok. mangal olayına girelim dediler. türk işi olsun dediler ama burda (ingiltere) malzeme ile ne yapılır hiç bilmiyorum. bi de mangalın yanında meze istiyorlar. kolay olarak neler yapabilirim.

bi kaç kolay meze önerisi, et önerisi filan verirseniz çok sevinirim.

 
raki, balik, roka bulabilirsen de yanina ezine peyniri ve salgam


  • mayeskuel  (22.05.15 12:46:10) 
közlenmiş patlıcan ezme, haydari (yoğurtlar suluysa önceden süzüp koyultabilirsiniz), sigara böreği, yoğurtlu havuç, çakma çerkez tavuğu vs.

Türk işi mangalda et kebap olabilir, işte kıymayı bolca baharatlayıp şişe dizin, ya da parça etleri ya da iri köfteleri domates patlıcan et şeklnde dizebilirsiniz.
  • whoosie  (22.05.15 12:46:16) 
közlenmiş biber (kırmızı kapya) varsa ince ince kıyıp içine zeytinyağı ve sarımsak koy,

süzme yoğurt varsa biraz dere otu, biraz nane ve sarımsak ile haydari yapabilirsin,

gavurdağı salata susuz olduğu için güzel olur her türlü,

mangal olurken 2-3 tane bütün sarımsağı közün içinde pişir, 10 numara oluyor.

türk işi mangal diyorsan bizim burda çamlıkta herkes sıvıyağ, yoğurt, baharat karıştırıp tavukları bekletip pişirebilirsin.
  • sotw  (22.05.15 12:51:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.