en hafif sigara hangisi?

bu şekilde aradım taradım bi de size sorayım dedim.

hepsi zararlı biliyorum ama piyasadaki en hafif sigara (en zararsız denebilir mi karar veremedim) hangisidir?

Ben Marlboro menthol içiyorum son birkaç aydır. Içimi çok keyifli ve asla boğazımı tahriş etmiyor.

  • Struttin  (07.09.09 02:20:33)
bazi sigaralarin light'inin light'i var, mesela winston'da vardi, superlight diye, cok hafif.

davidoff light da cok hafif, dumani da az oluyo ama.
  • nawres  (07.09.09 02:21:59)
sigara kutularının yan taraflarında içindeki zifir, nikotin ve karbonmonoksit miktarlarını gösteren bir tablo oluyor, ordan görebilirsin hangisinde neyden ne kadar var?

ama benim makul fiyatlı sigaralar arasında en düşük zifir oranına sahip olduğunu tespit ettiğim sigara turuncu kutulu pall mall. bir arkadaşım da kent içiyor aynı sebepten.

mentollü sigaralar içinse şöyle bişey okumuştum. mentolün nefes açıcı etkisi bronşların daha fazla açılarak dumandaki şeylerin ciğerlere daha çok dolmasına sebep oluyormuş dolayısıyla iyice zararlı imiş.
  • hayali arkadaş  (07.09.09 02:27:31)
O konuda uzmanlar "light sigara daha az zararlıdır" demekten kaçınıyorlar çünkü neticede kansere neden olan-öldüren bir şeyin daha azı daha çoku yoktur. light sigaralar daha az nikotin içerdiği için "günde içilen sigara sayısı ve çekilen duman miktarı" sabitse tabi ki daha az zararlıdır. Yani normal sigara ile aynı miktarda içebiliyorsan. tabi bu pratikte mümkün değil. sen sigaraya direk light ile başlasan bile tiryaki olduğun zaman normal sigara ile vücuduna günde alacağın nikotin neyse yine o olur. daha çok adet içmesen bile daha çok çekersin. bağımlılığı yaratan yanan kurutulmuş ot kokusu ve kağıt değil neticede. Vücuduna aldığın maddeler. o yüzden light, normal, uzun, kısa farketmiyor. tadını, kokusunu sevdiğini içersin.

  • blackdog  (07.09.09 02:33:55 ~ 02:34:40)
winston white var laytın laytının laytı bir de kent white var.

hatırladığım kadarıyla zifir:1 nikotin:0.1 karbonmonoksit:2 böyleydi değerleri.

ama bana sorarsan bunlar pek içtiğin hissini bile vermiyor hem hafif hemde sigaradaki ağızlık bölümünde ekstra delikler var.hem içilebilir hemde ağır olmayan ne var dersen winston silver var 6 , 0.5 , 7 değerleri.

turuncu kutulu pall mall'de 5 , 0.4 , 5.
  • layer26  (07.09.09 02:47:07)
bitkisel sigara:
en.wikipedia.org

elektronik sigara:
en.wikipedia.org

seker sigara:
en.wikipedia.org

kretek:
en.wikipedia.org
  • ermanen  (07.09.09 02:47:15)
sigara içen bi arkadaşım söylemişti kent bayağı hafifmiş e bi de lightlar zaten hafif ve de softlar.

  • paintov  (07.09.09 04:54:40)
kent in var bi tane. beyaz kutulu. en hafifi o.

  • bryan fury  (07.09.09 11:30:04)
hiçbiri.

  • aithra  (07.09.09 12:38:07)
kent in gri kutulu slim sigarasından 4 tane içtiğinde piyasadaki en hafif sigaradan 1 tane içmiş kadar zehirleniyorsun. şu ana kadar gördüğüm en hafifi o.

  • safepassage  (07.09.09 12:52:37)
winston white sanırım

  • tatarcan  (07.09.09 21:29:59)
Muratti Line var mis gibi.

  • thechief  (14.01.10 09:32:27)
pall mall turuncu = efendim.xyz

  • imelih  (04.04.18 00:49:22)
tekelden kalan bilgilerim "KENT GRİ" yönünde ben sigara kullanmam. öylesine yakardım ot gibi bişi kokusuda yok. 20 taneyi aynı anda yaksan 1 tane parlament etmez

  • Aşk Adamı  (04.04.18 02:05:16)