Bu otun adını bilen? -caps-

Sb

tohuma kaçmış semiz otuna benziyor.

  • inheritance  (12.05.15 09:07:05)
hayır, bu başka bir ot. semiz otunu iyi tanıyorum, bunun sütlü dal ve yaprakları var ve biçimi de semizotuyla aynı değil.

  • nilmiye  (12.05.15 09:12:40)
Sütleğen değil mi bu?

Edit; bu kesin sütleğen ya, sapı sütlü demişsiniz şimdi gördüm. Dikkat edin zehirlidir cırcır yapar :D Biz çocukken bununla balık yakalardık...
  • Tutesh  (12.05.15 09:15:23 ~ 09:18:35)
teşekkürler. evet sütleğenmiş. sütü mü zehirli yoksa yendiğinde mi zehirli? çünkü sütü elime bulaştı, bir şey olmaz değil mi?

  • nilmiye  (12.05.15 09:21:37)
sütü zehirli, elinize bulaşmakla bir şey olacağını sanmam çünkü biz elimizle çay bardağının içine falan sıkardık onu biriktirebilmek için ve bir şey olmazdı, ama siz yinede bi durulayın elinizi nolur nolmaz...

  • Tutesh  (12.05.15 09:24:28)
sutlegenle balik nasil yakalaniyor? dere baligi yakaliyordunuz herhalde.

  • jimicik  (12.05.15 09:56:38)
serdar kılıç bir programında anlatmıştı. derede ufak bir set yapıp bir bölgeyi durgunlaştırıyordu. ufak bir gölet gibi oluyordu o bölge. daha sonra sütleğenin suyunu sıkıp o gölete döküyordu. sütleğen suyundaki madde sudaki oksijeni bloke ediyormuş, balıklar geçici bir süre yarıbaygın hale gelip su üstüne çıkıyorlardı. o sırada da yakalıyordu balığını.

linki de buldum, şurada nasıl yaptığı;
www.facebook.com
  • jaaaccckkk  (12.05.15 10:48:36)