çok sıkıcı ödevleri nasıl yapıyorduk?

yahu 6 saat önce başladım sözde, toplasak 1 saat ancak yazmışımdır. çok sıkıcı bir ödev, üstelik ingilizce. dikkatimi toplasam 3 saate bitecek. ama yerimde oturup yapamıyorum. nasıl olacak?

6 saat once baslarken devam etseydin simdiye bitmisti :) Her turlu yapilacak o odev. Bak disari, gunes cok guzel, bitince disari cikarsin. Gec biterse gunesten faydalanamamis olursun.

  • ruhi mucerret  (11.05.15 16:21:01)
yapmıyoduk.

  • sayns  (11.05.15 16:22:42)
son ana bırakıyorduk. sıkışınca eninde sonunda el mecbur yapıyorduk.

  • pinkket  (11.05.15 16:23:24)
pomodoro

  • mesutcang  (11.05.15 16:32:05)
pinkket +1

  • meyve parcacikli kadin  (11.05.15 16:32:07)
Ben arkadan müzik, dizi veya film dinlerken daha yoğun çalışabiliyorum. Arkadaki ses biraz daha sıkıcılığını alabiliyor. Daha uzun süre önümdeki ile ilgilenebiliyorum. Tabii 3 dakikada bir şarkı değiştirmemek için playlist, radyo, Spotify gibi şeyler açıyorum.

Ama gürültü ile çalışamıyorsan Pomodoro'yu deneyebilirsin, uygulamayı kurunca. 25 dakika kendine hiçbir şeye izin vermezsin, 5 dakika dolanıp gelebilirsin. Ama o da biraz senin disiplinine kalmış bir şey.

Şu anda gaza gelip "Tamam, oturuyorum artık" deyip, bilcümle internet sekmelerini kapamak da bir başlangıç olabilir.
  • aychovsky  (11.05.15 16:49:42)
S.ke s.ke.
Yani söke söke yapılacak o ödev.

  • bigbadabum  (11.05.15 17:02:58)
gece yapılır o ödevler. gündüz vakti zor.

  • ie  (11.05.15 17:06:23)