Kocaman olmuş kişinin ders çalışma çabası

Bi sınav var mesleğimle ilgili girmem gereken.. Elim varmıyor o ders notlarına, kaleme.
Mesela eskiden bir kere okuyunca anlardım. Şimdi 3,4,5..
Aynı mı sizde de durumlar?

(Yaş: 28)

Gelen cevaplar üzerine edit: Tam anlatamadım sanırım,sınav meslekle ilgili. Üniversite biteli 6 yıl oldu, 6 yıldır kitap defterden uzağım, iş hayatındayım. Benzer durumda olanlar için sordum. Sürekli derslerin sınıfların, hocaların arasında olanlar için değil.

28 kocaman falan değil. senin için geçmiş. o yaşta lisans yapan bile var.

bence sen paslanmışsın.
  • alperz  (10.05.15 00:12:06)
bende de aynı. yaş: 23

  • dead and broken  (10.05.15 00:14:00)
Yaşım 28, haftaya 5 tane finalim var. Tıkır tıkır ders çalışıyorum.

  • bazilika  (10.05.15 00:36:18)
başğan ders çalışacan oturacan ders çalışacan başka türlü olmuyo.
çalışmaya istek olmayınca senin gibi oluyom bende.
bundan dolayı sen çalışmadan bu işin olmayacağını kabullenerek başla işe. kolay gelsin. yaparsın.
  • seyduna6687  (10.05.15 00:55:24)
bizim bölümde emekli albay var; 63 yaşında. bence sen ders çalışmamak için bahane arıyorsun :)

eğer mesleğinde bi fark yaratacaksa marş marş derse :)
  • canercuxy  (10.05.15 01:08:45)
38 iken+on yılı aşkın çalışma hayatım mevcut iken+ve dahi iş tecrübem mesleki sınavla ilgili değilken+lisans bitireli 17 yıl geçmiş ve üstüne üstlük okulda en az başarılı olduğum alan iken (5 adet ciddi engel varken yani) çalıştım, yaptım. çok istiyorsanız yaparsınız bence.yaşınınza bakınca, bendeki dezavantajların sadece biri sizde olabilir. tüm bunların yarattığı sübjektif dezavantajlar hiç hesaba katılmadı.

  • tedirginlik hucresi  (10.05.15 03:15:28)
pastan... geçer. biraz uğraşmak lazım.

  • e haliyle  (10.05.15 04:39:29)
@cosmicstring

Çok teşekkür ederim, çok net çözmüşsünüz nedenini. Tekrar teşekkürler.
  • innatedesire  (10.05.15 20:12:17)