dolandırıldım.

bugüne kadar duyuru'da hiç sıkıntı yaşamamıştım. gerek duyurularımda çok yardımcı olan insanlar gördüm. bu sabah bir başlık açmıştım konser bileti ile alakalı. ben öğrenciyim, internetim yok, net paketim de yok, komşunun internetiyle oradan buradan bulduğum wi-fi ile idare ediyorum. kredi kartı kullanmıyorum. bu yüzden alışveriş olayım nakittir hep. bugün nedensiz ben isimli arkadaş bana döndü. telefonda güzelce konuştuk. hatta yanına gelip biletleri alabileceğimi söyledim. o ise işte olduğunu, biletleri telefon üzerinden aldığını ama parayı gönderdiğimde bana gönderebileceğini söyledi. burada benim cahilliğim oldu, biletixten bilet almadım hiç daha önce, bakmadım da. zaten iletişim imkanım kısıtlı olduğundan adama güvendim gittim yatırdım parayı. sonra kayboldu herif, telefonumu açmıyor. zaten ekşisözlük yazarı olarak gözüküyordu bir sorun olsa kıllık çıkardı demiştim. keşke bakabilseydim sözlüğe. adam zaten dolandırıcının tekiymiş.

(git: eksisozluk.com)

bu da numarası:

benden bu kadar. duyuruya ve sözlüğe daha fazla güvenmem artık.
zaten kıt kanaat idare eden birisiydim, kendimi eğlendirmek için konsere gideyim diyordum. o da götüme girdi. teşekkürler.

@compumaster bununla ne zaman ilgileneceksiniz?
önceki vukuatı için
www.eksiduyuru.com

başka kişilerin vukuatları için
www.eksiduyuru.com
  • rakicandir  (08.05.15 00:01:03 ~ 00:07:40)
dediğim gibi geçenlerde biri daha dolandırılmıştı aynı kişi tarafından keşke duyurusu sabit kalsaydı

  • limoncello  (08.05.15 00:02:35)
Bu yazar beni de dolandirmaya kalkti. Ben kitap elime ulasmadan parayi yatirmayacagimi soyledigim icin benden para calamadi. Yarin emniyete gidip hakkinda suc duyurusunda bulunacagim. Sen de aynisini yap.
Gecmis olsun.

  • pis pisi  (08.05.15 00:06:11)
hangi konserdi?

biz gondersek boyle topluca?
  • elxa  (08.05.15 00:09:08)
Bunlarin temelli yakalanmasi icin ne yapilabilir acaba? Ben de buradan alisveris yaptim ama normal sekilde gerceklesti. Sonucta herkes igrenc insan degil ama bu nedensiz ben son bir iki ayda herhalde tum milleti kandirmis. Onun yuzunden digerleri niye cezalandirilsin? Daha fenasi senin gibi guveni dogrudan kirilanlar ve bizim gibi insanlarin basina gelenlerden dolayi kirilanlar ne olacak?

Ayrica elxa + 1, el birligi ile gonderelim seni bilet varsa.
  • aychovsky  (08.05.15 00:10:16 ~ 00:10:41)
vay anasını ya... üzüldüm :/

  • gündüz m  (08.05.15 00:11:23)
Dolandırıcılar hit getiriyor sanırım ondan uçurmuyor olabilirler :3

  • neferkitty  (08.05.15 00:11:42 ~ 00:12:02)
vay arkadaş.
beni korkutan bu elemanın başka nick/nickler alma olasılığı.

  • theconqueror  (08.05.15 00:13:02)
su an kendimi herkes bir milyon verse adamları basligindaki gibi hissettim.

ne konseri, soyleseniz?
  • elxa  (08.05.15 00:18:16)
cevaplar ve mesajlar için teşekkürler arkadaşlar, şahanesiniz. keşke telefonda konuşmak yerine internetim olsaydı da bakabilseydim gün içinde.

@elxa, Kadebostany konseriydi ya.

edit: internetim feci yavaş bi yazdığımı iki kez göndermek zorunda kalabiliyorum falan.
  • aydogank  (08.05.15 00:19:14 ~ 00:20:50)
konser gecmis /:

  • elxa  (08.05.15 00:21:02)
Beyler lütfen şu it yüzünden mağdur olan arkadaşlar topluca gidip şikayette bulunsun.
adalat birşey yapmazsada karakol çıkışı ağzını yüzünü s.kin. Karaktersiz pezevenk, namus yoksunu hırsız.

  • six packsiz  (08.05.15 00:23:54)
@elxa, geçmedi bu cumartesi.

  • aydogank  (08.05.15 00:23:57)
sorun yok genç. hukukçuyum ibreti alem olsun diye sana ücretsiz yardımcı olacağım bakalım sonrasında arkadaşa nolacak :)

  • hepimiz uzun vadede oluyuz  (08.05.15 00:26:00)
Dolandırıcıların en çok kullandıkları strateji " şunu almak istiyorum, bilet arıyorum, kitap arıyorum " gibi bişey arayıp bulmakta zorlanan kişilere bende var diyerek yaklaşıp, zor durumda olmanızdan istifade parayi çarparlar. Sizde aradiğiniz şeyi bulduğunuz için parayi direk verirsiniz.

Burada bişey satmak için özel mesaj atan gizemli şahıslar çok oldu. Sanalpazar.com gibi site aracılığıyla satmayi kabul etmezse bilin ki dolandiricidir.
  • empedokles  (08.05.15 00:30:30)
Yarin bu nedensiz ben denen yazar tarafindan magdur edilen ya da benim dustugum durum gibi magdur edilmeye calisilip basarisiz sonuc alinan yazarlar hep birlikte ortak bir yerde ve ortak bir saatte bulusmak isterse bir haberlesme zinciri olusturalim ve toplanip sikayet dilekcelerimizi ayri ayri yazip emniyete/savciliga teslim edelim. Ne diyorsunuz?

  • pis pisi  (08.05.15 00:37:38)
Bence de sözlük altında nick altı giren adamlara da ulaşın, toplu hareket edin arkadaşlar

  • neferkitty  (08.05.15 00:40:23)
@pis pisi, ne güzel olurdu öyle birşey olsa...

  • e haliyle  (08.05.15 00:41:16)
he ben bugunu cuma gibi dusundum.

izmir konseri mi?
  • elxa  (08.05.15 00:43:48)
bu şerefsiz niye hala bu sitede barındırılıyor anlamıyorum, kaçıncı duyuru bu şerefsiz herif ile alakalı. resmen yataklık ediliyor.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (08.05.15 00:43:55)
ben tamamen biletin derdindeyim su an yalniz.

evet cok ayip da, su biletle ilgili detay alsak? izmir konseri mi?
  • elxa  (08.05.15 00:47:21)
@e haliyle , aslinda organize olabilmek cok zor degil.
Magdur olan ya da magdur edilmeye calisilan arkadaslar bana ozelden bir mesaj atabilir mi? Haberlesip ayni saatte Caglayan'a gidip savciliga sikayet dilekcesi yazalim.

  • pis pisi  (08.05.15 00:48:19)
bu arkadaş beni de kazıklıcaktı ama nick altı entry'lerini okuyup uyandım. mesajlaşmalarım zaman aşımına uğramış, adliyeye de gelemem mesai saatlerinde :/ başka yapabileceğim bişey var mıdır?

  • spirit crusher  (08.05.15 00:51:27)
Vaktin oldugunda savciliga suc duyurusunda bulunursan yagmasan bile damlarsin, arkadas. Sagol.

  • pis pisi  (08.05.15 00:55:51)
Ben suç duyurusunda bulundum. Henüz dava açılmadı, açılmayabilir de maalesef.

  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (08.05.15 01:06:52)
mevzuata hakim değilim ama toplu halde bir suç duyurusu yapıldığı taktirde ciddiye alınabilir belki. yani dolandırıcıyı bulmak yakalamak pek mümkün olmasa da hesabına takip icra konulabilir. ne bileyim illa ki bir şeyler olur. bi faydası olmaz diye şevk kırmaya gerek yok. o it herif illa ki buraları takip ediyor. bu adamın en azından ülkeye girdiği anda alıkoyulmasına yardımcı olabilir belki. belki sadece kendisine harçlık olarak gördüğün sözlüğün kendisine kuyu kazdığı bir yer olduğunu anlar. korksun yani şimdiden. bu kadar çok bilinçli insanın elinden kaçamayacak. bu adam bir şekilde burasıyla iletişim içinde. kendi yoksa anası babası burada. belki işi burasıyla alakalı. karamsar olmayın lütfen gereğini yapın.

  • bir ihtimal evrenin en sikindirik nicki  (08.05.15 01:33:07)
dolandırılanlar birbirlerine ulaşıp birbirlerinin isimlerini şikayet dilekçelerine eklerse çok iyi olur. örn: "sonradan 'nedensiz ben' nickli kullanıcının aynı site/siteler üzerinden x, y, z isimli kullanıcıları da dolandırdığını öğrendim ve bu nedenle bu kişinin dolandırıcılık kastıyla hareket ettiği açıktır" gibi.

ben de yardımcı olabilirim dilekçenizi yazmanıza. birinize gönderirim, hepimiz kendinize uyarlarsınız eğer isterseniz...

geçmiş olsun. :(
  • whimsical  (08.05.15 01:52:08)
nedensiz ben kullanicisini ucurdum duyurudan.

  • compumaster  (08.05.15 05:45:52)
Çok üzüldüm. Beni yıllar sonra lise arkadaşım dolandırdı, adam sonradan dolandırıcı olmuş meğerse. yani her şey insanlar için üzülme artık.

Biz ayrlayalım bileti hangi konser.
  • old possum  (08.05.15 07:35:39)
@minik, yahu yanında (i) olsa ne alakası var? Benim ismimin yanında da (i) var ama istersen iki yazar nicki ile gelip sana mesaj atayım?
Sözlükte yazar olup burada başka bir kimlikle yazan bir tek ben miyim sanki?
Adam dolandırıcı işte. Adı sanı belli. IP adresi de belli. Bu adamın nickini engellemek, yarın öbür gün başka nickler alıp gelmesini engellemez. Dolayısıyla IP BAN edilmeli. Bir daha o ip üzerinden bu siteye girememeli.
Ayrıca duyurunun sabitler kısmında, DOLANDIRICI LİSTESİ gibi bir başlık olmalı ve dolandırıcı kişiler orada ibret-i alem için teşhir edilmeli. Birileri de alışveriş yapmadan önce oraya bir göz atıp yorumunu yapmalı.
Birinin isminin sonunda (i) ya da (es) olmasının bir anlamı yok yani. Anlatabildim mi?
  • Rumble in the Jungle  (08.05.15 09:04:36)
@Rumble in the Jungle,

ip ban çözüm değil ki. dinamik ip diye bir şey var sonuçta.
  • inheritance  (08.05.15 09:42:32)
@Rumble

ip adresi zannettiğin gibi bir şey değil. birisinin ip ban'ı aşması için gereken tek şey modemi kapatıp açmak o kadar.
  • cthulhu  (08.05.15 09:46:08)
Bir ay önce beni de ekşi duyurudaki ilanıma ulaşarak dolandırdı. o zaman ekşi duyuru moderasyonuna durumu anlatıp önlem almaları ve başkalarının dolandırılmasını engellemeleri için ulaştım ama pandispanya kanıt olmadığı bir işlem yapamadıklarını söyledi. sonunda bir yaptırım uygulanmış.

  • alexiel  (08.05.15 18:56:13)