Sızma Zeytinyağını Kaça Alıyorsunuz?

Litre fiyatı nedir?

İkinci soru
Cam şişelerde pazarda satılsa alır mısınız?

çok nadir kullandığım için 200ml'lik almıştım. 5.50 tl civarında bir şeydi komili.

  • c1b2k3  (03.05.15 10:45:05)
İtalya'dan 250Ml'sini 8 Euro'ya almıştım :(((

Ama çok güzel zeytinyağı, yine olsa yine alırım. Pazardan alır mıyım bilmiyorum.
  • humblebirth  (03.05.15 10:52:54)
2- denemek için alırım. beğenirsem ve güvenirsem almaya devam ederim.

  • zgrydn  (03.05.15 11:21:20)
Litresini 14'ten aliyorum. Onceden pazardan kola sisesinde olanlardan alirdim. Zeytinyagi yapan arkadasim artik yaglarin kullanildigini soylediginden beri bilmedigim yagi almiyorum

  • fallopian  (03.05.15 11:24:22)
pazardan zeytinyagi almam,zeytinyagi diye belki pamuk yagi satiyor. (cok zor degil biraz zeytin esansi,az yesilimsi gida boyasi ve ya zeytinyagli karisim yag)

  • 1917  (03.05.15 11:30:00)
1917 sızma zeytin yağı kokulu olur, tadından bilirsin

  • Frederick Co  (03.05.15 11:37:14)
bu arada yeni öğrendiğim bir tüyoya göre saf zeytinyağı 8 derecede donarmış. burdan sahtelik mevzuunu kendinize göre çözebilirsiniz.

  • zgrydn  (03.05.15 11:43:10)
abi konu zeytinyağı olunca tamamen bir faşizan damga söz konusu. şuradan almam, buradan almam...

marketten almıyorsanız nereden alıyorsunuz çok merak ediyorum. tariş'in süper soğuk baskı, soğuk sıkım yağları var. keza ravika'nın ödüllü zeytinyağları var. yani bunlar da karışım/tağşiş/yalancı zeytinyağı olamaz yahu. biraz güvenin.

zeytin iskelesi aldım en son 25 lira gibi bir şeydi, çok da memnun kaldım.
  • mermize  (03.05.15 11:47:33)
Zeytinyağı haricinde yağ almıyorum eve. Şu an kristal sızma yağ kullanıyorum.

geçen hafta balıkesirden arkadaşım 2,5 lt hediye gönderdi. Ev yapımı. Öylesini yapan bulsam sürekli alırım.
  • corneillus  (03.05.15 11:58:00)
zeytinyağı almak başlı başına zahmet. Aldığın zeytinyağı cam şişe ve mantar kapakta olmalı. asidik değeri 0.8 daha az olmalı ben 0.3 buldum tariş marka ondan kullanıyorum organik sertifikalı. Ege köylerinde güvenemiyorum nasıl üretim yaptıklarını ve asidik değerini. Şuan marketlerde asidik değeri 2.0 civarı uygun fiyata oldukça mevcut ama en hakikisi 0.8 den aşağı olmalı.

  • Fritz-X  (03.05.15 11:58:20)
1 sene once lt/6 tl gibi birseydi. mugla köyleri. şimdi 10,00 tl olduğunu görüyorum. tabi bu fiyat pazar fiyatı değil. pazarda daha yuksek olabilir.

  • dokuzeylul  (03.05.15 13:40:52)
10tl/kg bu fiyata cam şişede satamazsın bence.

  • bigbadabum  (03.05.15 13:45:11)
Ben Zeytin İskelesi'nin organik sızma zeytinyağını kullanıyorum, litresi 38 liraydı. Asit oranı %0.8 Pazardan veya herhangi bir yerden herhangi bir denetimden geçmemiş asit oranı belirsiz zeytinyağını alıp kullanmam. Sızma zeytinyağının en kötüsünün asit oranı %3 ve üstü olur, o pazarda satılan zeytinyağlarının asit oranının bu oranın çok çok üstünde olduğuna şüphe yok, zira bunu ayarlayabilecekleri bir mekanizmaları yok. Onun üstünde asit oranı olanlar da zaten bir miktar sızma zeytinağı eklenerek üretilen riviera sınıfına giriyor. O da zaten çöp.

Ben açıkçası zeytin yetiştiren insanların 1. sınıf zeytinleri özel şirketlere veya devlete satmayıp kendi imkanlarıyla zeytinyağı yapıp millete de onu satacaklarını zannetmiyorum. 1. sınıf zeytinleri özel şirketlere satıp yere düşen kalitesiz zeytinlerle de kalitesiz zeytinyağı yapıp satıyorlar. Bunları satın alıp kullanmak gereksiz.

Sızma zeytinyağı dediğin pahalı olur, zira zeytin ağacı az. Zeytin ağacı az olduğu için ürün de az. Ucuza alamazsın. Ucuza sızma zeytinyağı alıyorsan o kesinlikle katkılı zeytinyağıdır.
  • angelus  (03.05.15 14:01:29)
komili taş baskıyı yarım litresini 20'den aldım.

  • kamera motor  (03.05.15 14:06:17)