Port açmak?

Merhaba,

Neutron kamera sistemi kullanıyoruz ve internetten online izlememiz için bazı portları açmamız gerekiyormuş. Ben açmaya çalıştım. Ama check open ports dediğimde açılmamış görüyorum. Zaten izleyemiyorum da hâlâ ama onun sorunu başka bir şey de olabilir.

görselleri ekliyorum. yazdığım ip, kameranın ip'si.
portlar da açmak istediğim portlar. nerede yanlış yapıyorum? araştırdım ama bulamadım. bulduran olursa çok sevinirim.

modem airties 5453
i.snag.gy

edit: protokol tipi tcp&udp olarak yaptım bu arada ama en son bu şekilde kalmış.

firewalldan wan to lan izin vermeyi denediniz mi

  • masa penisi  (02.05.15 12:38:25)
kameraların ayrı ayrı ip leri mi var yoksa tek ip mi? burada tek ip görünüyor.

  • ozdek  (02.05.15 13:49:44)
tcp udp seklinde dogru gozukuyor.

bu sekilde yapamiyorsaniz dmz'den de yapabilirsiniz.

nat'in altindadir dmz ekrani.
  • jugador  (02.05.15 14:01:08)
modem ayarlarında sorun yok gibi. cihaza kameralarınızı internetten, aynı ağdan, bilgisayar üzerinden izlemek için sadece internet explorer'ı kullanabilirsiniz. firefox, google chrome olmuyor maalesef. explorer'ın adres çubuğuna doğru ip ve cihaza verdiğiniz port'u doğru yazdığınıza emin olun. ilk bağlanmaya çalıştığınızda cihazdan explorer için bir şey yüklüyor, izin falan veriyordunuz yanlış hatırlamadıysam.

kameranın bağlı olduğu internet bağlantısı da sabit ip almalı. ya da siz uzaktan bağlanacağız zaman cihazın o an bağlı olduğu modemin ip'sini bilmeniz gerekiyor. malumunuz sabit ip yoksa modem açılıp kapandığında bu ip değişir.

benim modem ayarlarım şöyle: i.hizliresim.com/rQV7W1.jpg
sadece torrent ve kamera için port açtım.

android için neutron'un kendi programı şurada: play.google.com
  • akks  (02.05.15 15:33:45 ~ 15:34:52)
@masa penisi: ondan hiç haberim yok ama?

@ozdek: kameranın ayarlarına girdiğimde çıkan ip'yi girdim ama?

@jugador: dmz bütün portları açıyor bildiğim kadarıyla? yerini biliyorum modemde, işe yarar mı bir de ona bakayım.

@akks: tablette ve telefonda nmss appini kurduk. ama bağlantı zaman aşımı diyor. ya da oturum açma hatası.

ilk olarak sorunum portu açamamak çünkü dediğim gibi portlar açık görünmüyor şuradan bakıyorum. www.yougetsignal.com

internet bağlantısının ip'sini elle yazdım ama öyle oluyor mu bilmiyorum.

yok beceremedim bi port açmayı. airties garantisi yok diye yardımcı olmuyor. var mı böyle bi şey ya..
  • supergirl  (02.05.15 16:05:02)
firewall'u kapatınca açıldı portlar.

ama gene izleyemiyorum. ip kısmı doğru değil bence. kameranın kullandığı bilgisayarın ip'sini nasıl bulabilirim?

edit: sadece 80 açılmış :/ 37777 78 hala kapalı :/
  • supergirl  (02.05.15 16:14:31 ~ 16:15:39)
nerden izlemeye çalışıyorsun? program? i.e ?

lokal ağdan mı dışarıdan mı ulaşmaya çalışıyorsun?

dvr cihazı yok mu? sistemi niye ve nasıl pc'ye bağladınız?
  • jugador  (02.05.15 16:54:29)
cihaz var.

programdan izleyeceğim ama daha portu açamadım ki...

henüz lokal ağdan denedim sadece. portu açamadığım için...
  • supergirl  (05.05.15 21:20:12)