Sarapla en iyi giden yiyecek/aperatif vs ne sizce?

Peynir yiyorum guzel sevdim ama daha guzeli vardir belki. Butun onerileri bir arada degerlendireyim dedim. Cok bir icki kulturum vs gibi seylerim yoktur ama bileyim.

Taze kaşar iyidir kırmızı şarapla mideyi bulandırmaz vs beyaz leblebi de olabilir

  • the reci  (27.04.15 23:36:24)
Gravyer peyniri deneyin.

  • amelie poulain  (27.04.15 23:37:35)
Aynen gravyer peyniri de iyi seçenek benim dediğim tam fakir işi :)

  • the reci  (27.04.15 23:39:49)
Tutku, hoşbeş.

  • bigbadabum  (27.04.15 23:41:03)
Valla ben etobur insanım. Bana göre en mükemmel giden şey kırmızı et. Biftekler, nuarlar vb her türlü kırmızı et için kırmızı şarap, love.

Sonrasında her türlü peynir. Özellikle tulum, eski kaşar benim favorilerim.

Şarap beyazsa, bence en güzel salatayla güzel gider. Ondan sonra uygun soslu makarnalar gelir. Bi de balık olur. (İstersen davık filan da olur ama ben davıkla rose şarap daha çok beğeniyorum).

Tatlı krizine girmek istediğin bi günde de meyve şaraplarını yine meyveli bir şeylerle deneyebilirsin bence :D Buna karşı çıkanlar olabilir ama zevk meselesi :)
  • pandispanya  (27.04.15 23:43:27)
Gouda, rokfor, gravyer peynirleri. Kuru kayisi, gün kurusu, ceviz badem ve kitir hale gelmis üstüne çok çok ince tereyağı sürülmus ekmek.

Merlot falan değil de, Öküzgözü Boğazkere kuplaji ya da en babasindan bi CS ile şahane olur
  • jadle  (27.04.15 23:46:22)
Şarabın kaynağından getirdiğim bilgilerle cevap vereyim; Eğer şarap kırmızı ve sert bir şarap ise en iyisi kırmızı et. Eğer şarap hafif ve asidik olmayan bir kırmızı şarap ise soğuk etler ile (salam vs). Eğer şarap tatlı bir şarapsa yemekten sonra bisküvi tarzı yiyeceklerle.

  • humblebirth  (27.04.15 23:48:44)
Beyaz şarap fındık ile, kırmızı şarap kuru et ile guzel. Ayrıca kırmızı şaraba siyah üzüm, ceviz de yakışır. Sek de gider her iki şarap.

  • orient blue  (28.04.15 00:05:23)
spagetti

  • ucan spagetticanavari  (28.04.15 00:07:19)
Mumlu havyar yiyebilirsin, ilk kez deneyeceksen ya seversin ya da nefret edersin :) ayrıca siyah zeytin ezmesi sürülmüş tost ekmeği de iyi gidiyor şarapla..

  • kill_them_all  (28.04.15 01:01:53)
elma

  • jamswety  (28.04.15 01:28:03)