Nintendo Ds Lite - R4

1) Nintendo ds lite mı, yoksa Dsi mı?
2) R4 kartlı olanını almayı düşünüyorum homebrew oyunları oynayabilmek için. R4 yeter mi yoksa daha iyisi var mı?
3) Satış yapılan sitelerde ds lite + R4 + 2 gb hafıza kartı 220tl ye satılmakta. İyi mi bu fiyat?
Teşekkürler.

fiyat fena değil ya, bende de aynısı var. 220 sıfırsa alınabilir.

  • passion rules the game  (02.09.09 18:14:03)
Sıfır.

  • sesee  (02.09.09 19:03:39)
asla r4 alma r4 en eski kart sdhc desteği yok. pityasada r4 utra mega süper edition diye geçenler taklit..
dsi uyumlu kart almanı öneririm hem ds lite uyumludur hem de ileriye yönelik olur.
şöyle bir link vereyim gbatemp.net
  • kofteburger  (02.09.09 19:25:38)
Hmm. Sitede bir sürü şey var. Fazlaca araştırmak gerekecek.
Bu arada senin kullandığın kart hangisi? *kofte*

  • sesee  (02.09.09 22:02:30)
hangi siteki bu.bide garantisi varmi acaba

  • skinnerbox  (03.09.09 02:36:10)
r4 ama o zamanlar başka kartlardan haberim yoktu.
şimdi olsa bootstraperı değiştirebilen bir kart alırım mesela supercard dsonei
gbatemp.net

ayrıca kartı da şurdan alırım www.dealextreme.com
aslında acekard2i de güzel ama dsi'a yeni bir firmware çıkardı nintendo acekardı çalıştırabilmek için dslite'den güncellemek gerek.
ama ben dsi filan istemem diyorsan acekard 2 al gitsin.
  • kofteburger  (03.09.09 16:53:50)
Tek istediğim gba ve ds oyunlarını oynayabilmek. Dsi, gba oyunlarını desteklemediğinden onla pek bir işim yok. O yüzden acekard2 güzel gibi, incelemelerine baktım.
Bu micro sdhc ayrı bir aparat olduğundan onu da almam lazım sanırım?
Bir de acekard 2i yorumlarında kurulu gelmediği yazıyor. Bundan kastettikleri ne tam olarak? Kurması zor bir olay mı? Ufaktan detay anlatırsan çok makbule geçerdi.
Bir de sitede 4 tane acekard var. Hangisini almak fiyat/performans açısından daha mantıklı olurdu? (www.dealextreme.com)
Teşekkürler.
  • sesee  (03.09.09 17:25:08)
her şeyden önce gba oyunlarını oyanayamazsın. slot1 dediğimiz üst yuvadan gba dosyası kabul etmiyor ds. onun için ez flash 3-in-1 denen bir alet lazım www.dealextreme.com

sdhc için ayrı bir alet gerekmez sadece sdhc destekleyen kart okuyucu gerekir.

kurulum ise kartın resmi sitesinden veya gbatemp'den indireceğin dosyaları hafıza kartına atmaktan ibaret.
acekard 2 alacağın. www.dealextreme.com acekard rpg var
bir de dahili hafızalı ama çok pahalı o .

yalnız şunu da belirteyimi dealextremedeki acekardlar bozuk çıkıyor filan diyorlardı bir ara ama o parti geçti sanırım.

alternatif olarak CycloDS veya ez-flash v düşünebilirsin.
  • kofteburger  (03.09.09 18:59:29)
Peki son olarak.
90$ nintendo ds lite + 30$ kargo + 10 dolar acekard2i + 20$ 8gb micro hd = 150 dolar (gba aparatıyla 170)
İyi mi bu fiyat? Sıfır hepsi.
  • sesee  (03.09.09 19:43:38 ~ 19:45:32)
iyi de 90$ nasıl oluyor ya? o dealextremedekiler 0 değil ona göre

  • kofteburger  (04.09.09 00:16:53)
Az önce kargo bedava, 107 dolarlık gördüm. 0 yine. Ebay güzel bir şey.

  • sesee  (04.09.09 09:55:40)
gümrük?

  • kofteburger  (04.09.09 17:44:49)
Bilinenin aksine 100 dolar değil, 100 euro nun üstündeki şeylerin geçmesi zor olur. Onun dışında sorun olmaz.

  • sesee  (04.09.09 18:00:48)