Kişisel bir bloğum var ..

2 senedir belli aralıklarla yazıyorum.Günlük ortalama ne kadara kadar rating alırsam iyidir.Bloğu olanlar bir sayı vereibilirler mi? Benimki gümlük 50-60 civarı iyi mi ?

özel bir konuda (sinema, teknoloji, müzik gibi) yazmayıp kişisel blog olarak ilerliyorsan, twitter'da-instagram'da falan bir fenomen değilsen bahsettiğin günlük 50-60 kötü değil. bir de minik düzeltme, rating değil ziyaretçi sayısı terimi kullanılıyor.

  • kehanet  (26.04.15 12:41:34)
Benim günlük ziyaretçi sayısı ortalama 300-350'lerde.

  • microfiction  (26.04.15 14:29:27 ~ 14:32:18)
Ziyaretçi sayısı aslında yazdığın konuların popülaritesiyle ilgili. En özensiz yemek bloglarının bile günlük binlerce hitleri olabiliyor. Kendimden örnek vereyim, 3-4 sene önce bir blog açmıştım, tamamen kar amaçlı açmıştım blogu hatta sadece 1 yazı bana aitti, insanlar bana fantastik hikayelerini yolluyordu ben de yayınlıyordum (aslında hiç etik değil insanların yazdıkların para kazanmak zaten hiç reklam alamamıştım o ayrı :) ) Zombiler falan baya meşhurdu o sıralar, kısa sürede günlük 250-300 hite ulaştım. 2 senedir bir şey eklemiyorum bloga ama hala aylık 1500 civarı hiti var. Kaliteli bir blog muydu dersen yazılarının çoğunu 14-15 yaşındaki çocuklar yolluyordu ama zaten o yaş kitlesine hitap ettiği için sorun olmuyordu.

Hitap ettiğin kitleyi bilmiyorum ama yukarıda yazdıklarımdan da anlayabileceğin gibi hit sayısını senin hitap ettiğin kitlenin büyüklüğü belirliyor, dünyanın en iyi yazısını yazsan bile kitle 100 kişiyse 1000 kişinin okumasını beklememek lazım.
  • aksimetre  (26.04.15 14:55:36)