mercedes cla

mercedes cla hakkındaki düşüncelerimiz nelerdir? 150.000 tl'ye değer mi sizce? (dizel amg modeli)
sözlükte bazıları çok iyi şeyler yazmış bazıları çok kötülemiş iki arada kaldım.
siz olsanız 150.000'e alır mıydınız?

3 serisi bmw alırdım.
2010 model bir c180 kullanıcısıyım

  • Sarix  (23.04.15 13:53:36)
Bu tamamen sana bağlı. Zevkine yaşına arabayı kaç kişi kullanacağına bağlı. Yılda kaç km yaparsın? Mesala ben uzun boylu oldyğum için cla da o kadar rahat edemedim. Gençsen bekarsan al ama bence benzinli de tercih edilebilir.

  • intihar etsem de kendime gelsem  (23.04.15 13:55:40)
Tipi bi hoşuma gidiyor, bi bu ne biçim araba diyorum kendi kendime. Kendime alacağım bir araba değil o kesin.

  • an engineer  (23.04.15 13:55:53)
BMW 3 serisi +1

  • Sandeman  (23.04.15 13:56:01)
bmw 3 serisine de baktım ama mercedes cla kadar beğenmiyorum dışını. performans olarak evet bmw daha iyi ama görünüş olarak da cla daha iyi.
benzin düşünmüyorum şu ana kadar tercihim hep dizel oldu.

  • sta  (23.04.15 14:07:10)
150 bin lira verebilecek olsam alacağım ilk araba cla.

  • himmet dayi  (23.04.15 14:11:41)
cla modeli çok güzel yalnız kasa büyük. daha küçük kasa cls modeller minimal hayat görüşüme daha çok hitap ediyor.

  • bigbadabum  (23.04.15 14:16:03)
arabalardan cok iyi anlamayan biri olarak sunu diyebilirim ki mercedes bana hep kiro arabasi gibi gelmistir. boyle sonradan zengin olup ilk isi araba almak olan tipler var ya, onlar kullanirmis gibi geliyor. bmw guzeldir ama severim.

tabii benim yorumum performans uzerinden degil tamamen gorsellik uzerinden.
  • fraise  (23.04.15 14:25:19)
@bigbadabum yalnız cls'ler 370.000'den başlıyor :)

  • sta  (23.04.15 14:26:49)
@fraise www.lueg.de
şu araba kro arabası değil ya :( çok güzel değil mi?

  • sta  (23.04.15 14:28:33)
Şuna AMG değil de, AMG görünümlü diyelim. Gerçek AMG değil sonuçta.

Bence 150.000 liraya çok çok daha iyi otomobiller alınabilir. Bundan kastım da elbette 3 serisi falan değil. Ben direkt 6 serisine ya da Mercedes' in gerçek AMG' lerine, CL serilerine falan bakardım.
  • pozzecco  (23.04.15 14:44:34)
@pozzecco ama onlar çok daha pahalı?

  • sta  (23.04.15 14:46:05)
al gitsin, beğenmezsen çok hızlı şekilde satarsın alıcısı bol. sırf bu yıl 3 sınıf arkadaşım cla aldı, çoğuda kız.

  • fransizkalanadam  (23.04.15 14:57:43 ~ 14:58:06)
fraise +1

mercedes'in adam gibi arabaları dışında bir a serisi var alınabilecek, o da genç işi falan olduğu için. bu c serisi falan hep sonradan zengin olan kekoların arabası olmuş vaziyette ne yazık ki.

fiyatını bilmiyorum ama audi a5 fena araba değil.
  • m murphy  (23.04.15 15:13:34)
şunu belirmekte fayda var. CLA compact coupe yani C serisi bir araç. BMW 3 ise D sınıfı sedan.
arada sınıf farkı var. 150bin TL C sınıfı bir araca verilmez. BMW 3.20iEd tercih ederim o fiyata.

  • nuisance  (23.04.15 15:14:22 ~ 15:15:25)
@m murphy audi kesinlikle düşünmüyorum. bana hep 50 yaş üzeri arabası gibi geliyor çok sıkıcı araba. içini de beğenmiyorum.
bmw ya da mercedes arasında gidip geliyorum.
@pheno tavsiyeler için teşekkürler dikkate alıcam.
aslında bi gidip ikisini de test sürüşü yapsam iyi olacak sanırım.
  • sta  (23.04.15 15:19:02)
yok sıfır düşünüyorum

  • sta  (23.04.15 15:44:55)
bmw 3 de 5 de ne biliyim bi bu arabanın güzelliğinde değil gibi geliyor. çok sıradan değil mi?

  • sta  (23.04.15 16:10:57)
güzel araba al geç düşünme derim.

  • basond  (23.04.15 16:34:05)
hep dizel aldım valid bir neden degil aslında. dizel benim icin daha avantajlı diyorsan elbette onaylariz, ama belki de benzinli almak senin icin daha karli (hesaplamadigini varsayarak konustum)

cla yi c serisi ile karsilastiramazsiniz, c serisi arkadan itislidir, cla önden cekisli.

mercedes in dizel motorlari, 1.5 1.6 lar "yanilmiyorsam" (emin degilim) renault motoru olması gerekiyor. onu da bi düşün yani almadan once.

cla hakkında o kadar güzel seyler duymadım. ne kadar mercedes taraftarı olsam da, 3 serisi diyecegim; ancak 320d haricinde 3 serisinde dizel yok diye biliyorum. benzinli secenegin varsa eger, c180 oneririm ama, 3 serisi degil.

yeni c serisi baya güzel.
  • sage  (23.04.15 17:28:36)
Bi z4 değil şimdi ama güzel araba

  • capitatum  (23.04.15 22:35:20)
bir ara z4'e de bakmadım değil ama malesef 2 kişilik o. bizim misafirimiz bol oluyor :)

  • sta  (23.04.15 23:48:09)
Mercedes'e yakışmayan bir model. Direk israf.

  • arnold schwarzeneger  (24.04.15 09:18:31)
@arnold o kadar da kötü değil ya

  • sta  (24.04.15 10:46:43)
bmw 4 serisi en güzeli, hem spor genç işi, hem de konfor + görsellik, tabi 150 binden daha pahalıdır.

  • ravenudon  (24.04.15 10:51:57)
destanlar yazilacak ya da cok kotulenecek bi tarafi yok. A-class platformunda, egip bukulmus, onden cekisli bir mercedes. gorece ucuz oldugu icin de aninda piyasa arabasi oldu, ayni A gibi.

yalniz arabanin tasariminda oransal problemler var. far-stop gruplari, radyator izgarasi falan cok buyuk ve arabanin govdesi 16-17 inc jantlarin uzerinde fazla buyuk gorunuyor. AMG paket biraz kurtariyor durumu. ayni durum A'da da var ama CLA daha uzun oldugu icin daha fazla goze batiyor. tum bunlarin yaninda bence direk kotu bir tasarim, bu ayri bir konu.

o parayi hak edip etmedigi de sana kalmis, zira su an sifir km araclarin tamami overpriced. insanlar 70 bin liraya corolla aliyor. this is madness.
  • nxtrls  (24.04.15 11:41:56)
performans olarak bilemem ama tasarım olarak bu arabaya kötü diyen çarpılır ya. verseler binmez misiniz:)

  • sta  (24.04.15 13:32:03)
daha hala bişi alamadım çok aradayım bmw mi mercedes mi diye.

  • sta  (08.05.15 21:16:39)
Bir cla sahibiyle konustugumda tek sorunun cok yakiyor olmasi oldugunu soylemisti.
"Kro arabasi" gibi seyleri dikkate almayin bence. Gercek su ki "kro arabasi" diye bir sey yok.

  • stavro  (08.05.15 21:19:12 ~ 21:20:00)
yok zaten kro arabası olduğuna kesinlikle katılmıyorum. bence çok güzel araba.
2 şey düşündürüyor birincisi arka koltuk tavanının çok alçak olması ikincisi de yakıt tüketimi

  • sta  (08.05.15 21:32:12)
yeni 3 serisi tanıtıldı, onu bekle bari

  • ravenudon  (11.05.15 08:37:43)
oha yorumlara bak ya. 6 serisine bak, gerçek amglere bak, cls al falan denmiş ahahahhaha.

neyse konumuza gelince cla biraz ufak bir araba gibi geliyor bana. zaten a serisinin sedanı olarak da biliniyor. içi aşağı yukarı aynı diye biliyorum yanlış hatırlamıyorsam tabi. geçen babam tutturmuştu cla amg alacağım diye ki kendisi iri yarı ve kilolu bir adam. baba sığamazsın ona diye defalarca dedim yok yok baktım ben çok geniş dedi bana. geçen gitti denemiş arabayı arabadan inemedim diyor (amg'nin yarış koltukları vs de zorlamış herhalde hehehe). demem o ki konfor genişlikten gelir mantığına sahipsen bu araba konforsuz.

bagaj sıkıntısı veya illa sedan takıntısı yoksa a serisine veya bmw'nin yeni kasa 1 serisine bakardım (nedense hatchback kasaları daha çok seviyorum ben). dizel 3 serisinin 150000i çok aşacağını tahmin ediyorum hem euro da fırladı. geniş geniş sedan araç istiyorsan aynı paraya sıfır 1.5 dizel otomatik volvo s60 ve hatta s80 bile alabiliyorsun. bir mercedes değil tabi ama fiyat performans olarak bakıyorum ben araçlara genelde.
  • argent dawn  (11.05.15 08:54:25)
bugün bakmaya gidicez mengerlere. şimdi de a serisi amgler hoşuma gitmeye başladı. cla 150.000, a serisi amgler(istediğim donanımla) 124.000'e falan geliyor. pek bir fiyat farkı yok ama sanki hatchbacki daha rahat kullanıcam gibi çünkü sedana hiç alışkın değilim. bakalım ordaki arabaları bir gerçekte görelim artık hangisi daha yakın gelirse onu alıcaz.

  • sta  (12.05.15 12:59:11)
dostum eger a ya falan bakiyorsan, kesinlikle bmw ye gidip yeni 1 lere de bak (geldi mi emin degilim)

1 serisini a dan daha fazla begenme şansın yüksek. arkadan itisli falan; a ların performansı o kadar iyi degil (122 likleri diyorum)

bi 1 e de bak, onu da kullanmadan alma.
  • sage  (12.05.15 15:39:03)
işte performans mı görünüş mü ona bir türlü karar veremiyorum

  • sta  (12.05.15 15:40:29)
şu anki arabamı satarsam almak istediğim araba bu

www.lueg.de

yemişim bmw'yi. mercedes bir bağımlılıktır.
  • hasansabbah  (12.05.15 15:41:37)
150.000 liraya 1 serisi almak.. Off, makale yazarım ben bu konuda.

Git abi, al bir tane impreza STI, koy 20G lik turboyu, 400 beygirle mutlu mutlu gez.
www.youtube.com

Kalan parayla da bir tane dizel a3 al, tamam işte.

hafta içinde a3 kullanırsın, hafta sonunda kendini schumacher sanan beyaz 320 dizelcilerle eğlenirsin.
  • pozzecco  (20.05.15 03:13:45)
audiye bakmam bile nefret ediyorum. neyse mercedes a180 amg aldık dün. cevaplayan herkese teşekkürler :)

  • sta  (20.05.15 11:55:49)
yanlış yaptın cla yı seçecektin
artık cla nın hayaleti peşini bırakmayacak.

Güle güle kullan.
  • basond  (20.05.15 13:14:26)
uygun bir zamanda arabasına oynayalım.

  • dokuzonbeş  (20.05.15 13:18:45)
@douchebag onu da beğendim ama biraz fazla aile arabası gibi geldi. 1-2 sene bunu kullanıp sonrasında gla almayı düşünüyoruz, çok güzel araba.

  • sta  (20.05.15 14:17:15)
Şuna AMG demeyelim, AMG görünümlü diyelim.

Hayırlı olsun, en azından BMW 1 den daha iyi.
  • pozzecco  (20.05.15 19:33:27 ~ 19:34:18)
teşekkür ederim :)

  • sta  (20.05.15 20:33:58)