araba tavsiyesi?

yeni evliyim(8 ay), dugun borcları var parca parca 10000 civarı, 8000 lira da nakit var. maastan bir sekilde dugun borcları azalıyo, en azından bir duzeni var azalma seklinde.

8000 i verip borctan kurtulma fikri var ama bi yandan da 8000 in uzerine 2 3 bin kredi cekip idare edeecek sekilde bir araba mı alsam diyorum?

ilk araba biraz baktım da hyndie accent diyen cok oldu?

bi akıl verseniz?

borçlanmak için kötü bir zaman bence ki zate borcun varmış. aciliyeti yoksa bir süre nakit biriktir.

  • matematik koyu  (23.04.15 11:01:10)
sorun orda zaten , nakit birikmiyo :) yani en azından arac olmus olur dedim elde?

  • therevo  (23.04.15 11:02:40)
ayda düzenli olarak ortalama 200 tl daha gittiğini düşünebilirsin maaştan. yakıttı, şuydu, buydu derken...

  • gneral  (23.04.15 11:04:09)
benim kafadasın.

önce borcunu kapat, üstüne kredi çekip araba al bence.
biz öyle yaptık. en azından paranın nereye gittiği belli.
  • teknikekip  (23.04.15 11:09:05)
Kredinin kapanması da yine 4-5 ay surecek gibi, o yuzden de beklemek istemiyorum aslında da neyse az daha dusuneyim de bakalım artık :)

  • therevo  (23.04.15 11:10:43)
Söylediğin mantıklı kredi zaten faizin büyük bölümünü almıştır, şimdi kapatsan parana yazık. Eğer arabadan doğacak masrafları karşılayabilecek bütçeniz varsa alın.

  • ekaterina  (23.04.15 11:17:39)
Borcun bitince araba al bence. Parana dokunma, mevduat yap.

  • orient blue  (23.04.15 11:22:13)
Borcun bittikten sonra almanı tavsiye ederim ben de. Araba dediğin şey tamamen masraf zaten, şu dönemde de kendine böyle ekstra bir yük daha yükleme bence.

  • dust in the wind  (23.04.15 11:32:45)
10 bine sorunsuz araç yok.ne çıkarsa bahtına.problem çıkarsa arabanıza 2-3 bin masraf etmeniz gerekebilir.en ufak bir arızada araba kapıda yatacaksa almayın.borcu kapayın 15-18 bine hyundai getz satıyorlar.ondan alırsınız para birikince.parçası ucuz yakıtı iyi pek Donanım olmadığından sorunu da olmaz.

  • telet abi  (23.04.15 11:45:36)
borca girmek için gerçekten hiç doğru bir zaman değil bence. 8 haziranda ülkede ne olacağı belli değil. türkiye'deki yabancı sermayeli şirketler, plazada kiraladıkları ofislerin süresini bile uzatmıyor, seçimleri bekliyor. durum çok ciddi de nedense kimse konuşmuyor halk arasında, haberlerde, gazetelerde vs. bence kesinlikle borcunuzu kapatın

  • ack3000  (23.04.15 12:43:35)
ülkede ekonomik durum gg. yılın ikinci yarısından sonra usd daha da artacak gibi duruyor. yabancı yatırımcı gelmeyecek, olanlar da seçime göre terk edebilir. her turlu belirsizlik mevcut, gereksiz yere borçlanmayın, micro duzeyde önlemleriniz olsun. böyle araba almakla otla bokla sisteme hizmet ediyorsunuz.

  • dokuzeylul  (23.04.15 14:47:43)