iphone 6 şarjı az mı gidiyor? (benim cihazda sorun mu var?)

telefonu 1 ay önce falan aldım. bataryayı dibine kadar kullanmamaya dikkat ediyorum ama arada yüzde 1-10 arasına indiği oluyor. 5-10 kere olmuştur. bazen leptobun üzerine falan koyduğum oluyor, ısınmaması lazımmış arada unutuveriyorum alıyorum sonra. bundan başka zaten cihaz yeni. ekran ışığı da en fazla ortada zaten hep iç mekanda kullanıyorum. 3g kapalı ama garip bi şekilde wireless sanki 3g'den daha fazla götürüyor.

neyse bugün 3,5 saat önce şarjdan almışım, 2,5 saat kullanmışım istatistiğe göre. en çok harcayan da safari, %80 civarı. şarj 2,5 saatte yüzde 60'a inmiş. normal mi bu? bu telefonun şarjı biraz daha uzun gidiyor geyiği yok muydu?

pluslarınki çok iyiymiş diyorlar.

ben çok kullanıyorum telefonu şu aralar o nedenle günde iki kez şarj ediyorum. ama normal kullandığım günlerde 1,5 gün gidiyor şarjı.

birde wireless 3g'den daha çok şarj yiyor, evet.
  • 111111  (22.04.15 20:47:43)
ben de üç dört ay önce aldım gerçekten beklediğimden fazla gidiyor.

  • perlingalidd  (22.04.15 21:01:15)
aslında 6'lar da bayağı iyi gidiyor bence. daha önce 4s'im vardı, ona göre neredeyse iki kat daha uzun sürüyor diyebilirim. ben de ilk aldığımda, bir iki yeni uygulama yükledikten sonra şarj problemi hissetmiştim. arka planda çalışan uygulamaları kapatınca düzeldi gibi. sonra farkettim ki bir uygulama, arka plandakileri kapa dememe rağmen çalışıyormuş. onu da kapatınca şimdiki haline geldi. yani tavsiyem ayarlardan bir kontrol et.
ayrıca senin söylediğin 2.5 saat çalışma durumundaki şarj kullanımı bana makul geldi.

  • puc  (22.04.15 22:46:42)