İzmirde...

Evet dostlar. İzmiri bilenler;
Balçovada yaşayıp Katip Çelebi Üniversitesinde (Çiğli) çalışılır mı ? ulaşım vs. nasıl olur ? ya da üniversiteye yakın tavsiye edebileceğiniz mekanlar nerelerdir ? Teşekkürler şimdiden..

İzmir'in bir ucundan öbür ucu. Çalışılır tabi çalışılmasına ama git - gel çok zor iş.

Bostanlı'yı tavsiye ederim. Araç ile 10-15 dk mesafede. İzmir'in en güzel semtlerinden biri.
  • himmet dayi  (22.04.15 11:37:41)
balçovadan katip çelebinin personel servisi var, aylık 100 tl.

  • halanne  (22.04.15 11:38:53)
Balçova -çiğli ulaşım yorar.
yol için 3 seçenek var
1 cevre yolu tahmini 40km git 40km gel yaparsın
2 şehir içi yoolu kısa ama trafikten ağlarsın
3 feribot + araç hergün para ödemek gerekir.

Karşıyakada yaşayabilirsin, bostanlıda, atakentte
çiğliye çok yakın ve nezih muhitler. Balçovada ödeyeceğin kiralara buralarda rahat ev bulabilirsin.
Çiğliye yakın egekent falan var uygun kiralar falan ama biraz şehir dışı biraz da muhit o kadar sosyal değil.
ama üniversiteye yakın yerlerde siteler kuruldu. oraları tercih edebilirsiniz.
ben olsam ilk tercihimi ksk bostanlı mavişehir falan yapardım.
  • erty_ksk  (22.04.15 11:41:27)
Gidilir gidilmesine ama Almanlar araştırma yapmış, 30 km'den fazla mesafeden gelen personelden hayır gelmez diye. Demem o ki yorucu olur. Ama Balçova'dan Üçkuyular'a gidersin, oradan feribotla karşıya, sonra otobüsle üniversiteye gidilir. En kısa çözüm bu olur.

Üniversitenin servisinden faydalanmakta mantıklı.

Onun dışında Bostanlı, Mavişehir taraflarında evlere bakmanızı öneririm.
  • teknikekip  (22.04.15 11:41:31)
katip çelebi'nin çok yakınında bir sürü ev yapıldı. evler güzel ama daha o çevre çok boş. ev dışında hiçbir yapı yok. yani çıkayım biraz dolaşayım, bi kahve içeyim deseniz öyle bir çevre yok. ama mavişehire, bostanlı'ya izban'la ya da arabayla 15 dakikada çok rahat gelirsiniz buralardan. ev kirası da çok ucuz olur. bence bu alternatifi de değerlendirin.

yok istemem derseniz en mantıklı seçenek bostanlı/atakent/mavişehire taşınmak bana göre. her gün o yol çeilmez.
  • orient blue  (22.04.15 12:20:17)
Orası çiğlinin de ilerisinde değil mi, çok uzak aslında, hiç yoktan iyidir diyorsan gidilir.

  • bigbadabum  (22.04.15 12:45:43)
Bir dönem Üçkuyular'da oturup AOSB'de çalışıyordum. Kendi aracımla gidip gelmeme rağmen oldukça yorucuydu.

İlk başlarda feribot kullanıyordum. Toplam süre (beklemeler vs.) olarak çok uzun sürüyordu.

Sonrasında şehiriçi yolu kullandım. Sabah gidiş çok sıkışık olmuyor. Yaklaşık 40dk civarı sürüyor. Akşam dönüş ise tam bir piyango. Akşam dönüş eziyetinden dolayı bir süre sonra çevreyolunu kullanmaya başladım. Kilometre olarak çok uzatıyor fakat ortalama 30dk sürüyor.

Bunların haricinde farklı bir opsiyonunuz malesef yok. Tabi siz Katip Çelebi - Balçova olarak düşünürseniz bir az daha eklemeniz lazım bu sürelere.
  • Sandeman  (22.04.15 12:51:31)