Elektrikli araçlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sizce şu an alınır mı, bakım masrafları fazla olur mu, full şarjda ne kadar elektrik harcıyorlar, satalım desek satılır mı vs. bilgi sahibi olan var mı acaba? Hybrid araçları sormuyorum bu arada prize takılıp şarj olan arabaları soruyorum. Örneğin bmw i3 alınır mı? Teşekkürler.

Batarya kirasi var.
Cevap: Su an icin alinmaz.
Ayrica i3 alacak gucunuz varsa, sizin icin pek problem yok demektir, derhal gidip alin.

Edit: I3 ile i8'i karistirmisim.
  • stavro  (20.04.15 21:54:40 ~ 22:12:04)
i3 te pil kirası yok.

  • ekaterina  (20.04.15 21:57:13)
www.bmw.com 160 km menzil istanbulda eline verirler bu trafikte

  • steward  (20.04.15 21:58:24)
i3 alacak gücümüz var da anneme al al dedim manyak manyak konuşma dediler bana evde :D Onlara kalsa aynı fiyata normal bi araba alcaklar. Böyle futurist şeyler de benim çok hoşuma gidiyor, anneme alınsa iyi olur :)

  • ekaterina  (20.04.15 21:59:05)
almam, sanayideki ustanın tamir edemeyeceği arabayı almam. evet fakirim.

  • kuzey li  (20.04.15 21:59:24)
bi 10 sene bulaşmayın canlar..

not : makineciyim..
  • dedim dedim de kime dedim  (20.04.15 22:10:05)
menzilleri çok kısa. 150 km az, kaldı ki trafikte menzil daha da kısalır muhtemelen. yoksa güzel aletler.

ha param olsa tesla alırım kesinlikle.
  • mattiadestro  (20.04.15 22:25:07)
@mattia tesla güzel de çok pahalı yaa, benim de param olsa o kadar düşünürdüm, teslayı bırak hybrid prius bile pahalı.

  • ekaterina  (20.04.15 22:26:03)
Tesla'nin ust modellerini alabiliyirson su an olabilir onun disinda onermem.

Tesla S p85D nin menzili 400 km nin uzerinde.
  • latios  (20.04.15 22:27:42)
bence günlük kullanıma uygun değiller ya henüz. hoş yakın zamanda olacaklarını da sanmıyorum ben. ben ancak ciddi zengin olsaydım alırdım elektrikli bi araç. arada değişiklik olsun diye :p

  • mayaa  (20.04.15 22:30:04 ~ 22:30:32)
sen fantastik bi arkadasa benziyosun. Alma. Game of thrones izle.

  • winstonsoft  (20.04.15 22:41:01)
Motorlu taşıtlar vergisi ve ÖTVyi karbon salınımına göre düzenleyecekler (güya) öyle olursa mantıklı olur, yoksa şimdilik gerek yok

  • spankenstein  (21.04.15 13:55:29)
Elektrikli değilde Hybrid düşünürseniz daha mantıklı olur.gaziantepte arkadasım elektrikli fluence kullanıyordu şarj edecek tek nokta yetkili servisin arka bahçesi.menzili de 210 km idi.şehirdışına bile çıkamıyordu.hem pil kirası var ek olarak BMW i3 size epey Pahalı olacaktır.bende bu konularda meraklıyım geçenlerde Antep Toyota bayisinde Yaris hybrid denedik Yakıt tüketimi 3.5/100km.çok memnun kaldım ama sene sonuna doğru Hybrid auris gelecekmiş.özetle elektrikliyi boşverin Hybrid Araçlara yönelin diyeceğim ama ülkemizdeki ÖTV sistemi Yüzünden Hybrid araçlar dizel arabalardan bile daha Pahalı.hele satmaya kalksanız öldürüyorlar fiyatta.

  • telet abi  (21.04.15 15:01:34)
alınmaz net

  • basond  (21.04.15 15:20:35)