ikna yöntemi

selam duyuru ahalisi;
önümde bir iş fırsatı var
şu an çalıştığım işin koşulları
günde 12saat sadece gündüz
ayda 4 gün izin
yıllık izin yok
sigorta asgari ücret üzerinden yatıyor
kullanılan ekipmanlar ortalama 10 yıllık
aldığım ücret x tl
iş doğup büyüdüğüm şehirde

yeni işin koşulları
günde saat 8 saat vardiyalı çalışma,
haftada 1 gün izin
yıllık izni var
sigorta tam yatıyor
yeni kurulan bir yer
teklif edilen ücret x+1100 tl
iş doğup büyüdüğüm şehire 4-5 saat uzaklikta lojmanı var.

ben doğal olarak gitmek istiyorum fakat eşim mesafeden dolayı, orada hiçbir tanıdık insan olmamasından dolayı ve gece evde tek kalacağından dolayı sıcak bakmıyor. ayrıca türkiyede sadece %0.1inde yapılan bir uygulama yeni yerde yapılacak ve tekniker olarak bunu öğrenip uygulamak paha biçilmez.

ben eşimi gitmeye nasıl ikna edebilirim a dostlar?

son cümlen, şimdilerdeki 1-2 senelik sıkıntının gelecekte çoluk çocuğunuz için çok büyük katkı sağlayacağı bilgisiyle yengeye/enişteye gitmeli bence.

  • reavelyn  (20.04.15 19:06:21)
Yeni çok makul görünüyor, bele ki sonrasında eski işinize benzer bir iş bulmanız da sorun olmayacaksa. Bence artılarını eksilerini eşinizle birlikte iyi bir şekilde tartıp uzun vadeli düşünmelisiniz.

  • sevgikusunkanadinda  (20.04.15 19:06:38)
Çok ucu açık bi konu olmuş. Eşin neden gelmek istemiyor. Vardiyalıçalışırken de yalnız kalacak gece bazı haftalar. Bunu en iyi sen bilirsin. Kimse sizi tanımıyor burda.

  • bigbadabum  (20.04.15 19:08:14)
Çocuk olayı mantıklı. reavelyn e katılıyorum.

  • silver apple  (20.04.15 20:39:49)
  • neferkitty  (20.04.15 21:56:27)
evet arkadaşlar çocuğumuzun geleceği taktiği tuttu ve ikna ettim :-)
hepinize çok teşekkürler

  • predecessor  (21.04.15 10:50:24)