evlenmeden ne kadar önce kiralık ev tutulmalı?

mobilya halı perde vs. eve göre alınırmış ya hani, ev tutma ile düğün tarihi arasında ne kadar bir süre olması gerekir?

15 gün yetmez mi?

  • kaputt  (20.04.15 10:45:47)
bizim 1.5-2 aydı
rahat rahat yerleştik eve, düğün öncesi koşuşturmaca olmadı. benim eşyalarım başka şehirden gelmişti bi de. eşim de 15 gün yaşadı evde evlenmeden önce.

  • la noix  (20.04.15 10:47:50)
en az 2 ay belki 3. öyle ha deyince olmuyo o işler. o mobilyacılar perdeciler o kadar planlı çalışmıyor, 10 defa gidip gelcekler eve bir sürü sorun çıkacak. 15 gün önceden tuttuğun evin anca boya badanası temizliği yapılır.

  • zikardo  (20.04.15 10:48:02)
1-2 ay yeterli benim gibi pimpirikli biriysen.

  • safepassage  (20.04.15 10:48:49)
bu konunun daha öncede bahsi geçmişti burada.

biz 2 ay öncesinden kiralamıştık.
  • teknikekip  (20.04.15 10:50:34)
biz bugünden yaklaşık 1 ay önce tuttuk, ben yeni yerleştim eve, evlilik mayıs sonu. masa sandalye gelmedi ve evin ufak tefek eksikleri var henüz. bence 1.5 2 ay önce tutmak iyidir. koltuk, masa sandalye falan klasik mobilyacılardan alacaksanız 1 ayı geçeibiliyor gelmesi. biz koltuğu ikea'dan alıp kendimiz kurduk, 2 günde hazırdı ama masa sandalye kelebek mobilya'dan, koltuktan önce aldık ama hala bekliyoruz. tepe home bir koltuk için 40 gün vermişti mesela, bir de gecikme olsa daha kötü.

  • lemmiwinks  (20.04.15 10:50:56 ~ 10:51:58)
boşa kira ödeyecek paranız varsa tabii tutun canım 2-3 ay strese girmeden rahat rahat yerleşirsiniz.

normal şartlarda ama 15 gün yetmeli. maksimum 1 aydır normal insanlar için. önemli olan temel şeyleri tamamlamak. kalan şeyler zamanla da tamamlanır. mutfağı, yatağı, bir iki koltuğu halletmek yetecektir ilk etapta.

edit: herkes ne mükemmeliyetçi çıktı arkadaş. hepiniz mi zengindiniz.
  • kaputt  (20.04.15 10:51:33 ~ 11:13:10)
1 ay evin sorunlarını tespit etmek ve gidermek için yeterli bir süre. bu bir ay boyunca içinde yaşanacağı varsayımıyla elbette.

  • rygard  (20.04.15 11:14:10)
ne kadar erken olursa o kadar iyi, biz arkadaşın evinde kaldığımız için 3 ay kira ödemeden istediğimizi yaptık.(mobilya, perde vs.) aşırı rahatlık, kolaylık, zaten tonla stres var, en büyüğünden kurtulduk.

  • sotw  (20.04.15 11:31:26)
1 ay eh işte yeter. 2 ay tam gelir

  • sta  (20.04.15 12:02:01)
2 ay öncesi çok idealdir. 1 ay olursa da halledilir belki ama biraz stresli olur. düğüne yakın son günlerde de evle uğraşmak zorunda kalırsınız falan. maddi olarak çok sıkıntılı olmayacaksa 2 ay önceden tutulmalı.

  • hayir bu koyden olsam nolcak  (20.04.15 12:11:05)
not: perdeleri kiraladığınız eve göre kestirmeyin, başka eve taşındığınızda tekrar perde gerekmesin.

  • aithra  (20.04.15 12:39:08)