Metroda ne yapıyorsunuz?

selamlar,

yeni taşındım ve artık her gün 4. levent - Osmanbey metrosunu kullanıyorum.
İst bilmeyenler için 9-10 dakika diyelim bu mesafeye.
telefon kesinlikle çekmiyor.
zaten oturamıyorken kitap taşımak da istemiyorum.
ne yapıcam 10 dakka?
telefona oyun yüklemem lazım galibA?
siz ne yabıonuz?

10-10 her gün 20 dakka yapar. az değil yani.

Müzik + kitap

  • erty_ksk  (17.04.15 10:18:17)
kindle var. kindle'dan kitap okuyorum. sevdiğim sitelerdeki yazıları cihaza mail atıyorum. toplu taşımada o 3 4 dakikalık yazıları okuyorum.

kindle mindle alamam dersen telefonuna da kitap okuyucu yükleyebilirsin.

oyun oynayacaksan yok candy crush mış, yok top yollamacaymış falan gibi şeylere meyletme. satranç, sudoku ya da cognifit'teki oyunlarda oyna (brain training games diye geçiyor)
  • dahinnotha  (17.04.15 10:20:08)
telefona e kitap yükle, onu oku.

  • zgrydn  (17.04.15 10:20:18)
e-kitap. istediğin bi kitabın pdf versiyonunu yükle telefonuna. + müzik.

  • pandispanya  (17.04.15 10:20:19)
İş saatleri olduğundan telefon elinde oyun oynamak bile imkansız. Bu nedenle sadece müzik malesef.

Ayakta o sıkışıklık arasında kitap okumayı tavsiye eden arkadaşlar iş giriş-çıkış saatlerinde metro/metrobüs yoğunluğunda bunu nasıl başardıklarını anlatırsa, ben de aydınlanacağım.
  • lcha  (17.04.15 10:20:31 ~ 10:21:17)
istanbul trafiği için 20 dk'ya da "az değil yani" diyen bi insan da gördüm ya, ölsem de gam yemem artık?!

ben zincirlikuyu-osmanbey hattında, yani 2 durak gidiyorum ve cuma günleri hariç (çünkü çok kalabalık oluyor ve ayakta oluyorum) oturuyor ve 3-4 sayfa da olsa kitap okuyorum.
  • reso aga  (17.04.15 10:23:09)
kindle ulaan

  • superb  (17.04.15 10:24:13)
ya bu duyurucular ne düzgün insanlar. kinaye değil harbiden.

10 dk. napıcağını bilmeyen adama bile güzel güzel cevap yazmışlar.
  • merhum  (17.04.15 10:27:48 ~ 10:28:45)
2048 ve 1010 oynayacaksın tabii ki.

  • freya  (17.04.15 10:45:07)
Her gün 10 dk. az değil diyorsunuz ama 10dk' da kitap okumak veya müzik dinlemekten başka nasıl bir fayda sağlayabilirsiniz ki? Oyun oynamak zamanı verimli kullanmak mıdır? :)

Oynayacaksanız da satranç, kelime oyunu filan oynayın.
  • elitist  (17.04.15 10:49:21)
Ben düşünüyorum.

  • silver apple  (17.04.15 11:09:48)
10 dk az oncelikle.

Potacast k kural, o colakoglu dinliyorum.
  • brad pitt  (17.04.15 11:12:34)
Kitaboku.
Ben kitabokuyorum.

  • teoridefeminist pratiktegeysa  (17.04.15 11:43:13)
Oturuyorsan sağa baksan yüz, sola baksan yüz. KArşıya baksan yüz. Metro çok tuhaf. Öylece duran insanlar, suratlarında bezmişlik filan. Sırf o suratları görmemek için bile yapılır. Bulmaca da olabilir, sudokuyla ben uğraşıyorum. Ya da kitap.

  • Cursed Chico  (17.04.15 14:02:29)
ben o yüzleri inceliyorum,
hikayelerini merak ediyorum,
tabi fon'um da her zaman bir entsrümantal çalmak zorunda.
güzel oluyor
hikaye yazıyorsun bazen

-çok sıkıcıymışım yazınca fark ettim-
  • kahramanikarus  (17.04.15 14:19:33)
chrome ve diğer tarayıcılarda, tüm akıllı telefonlarda çalışan pocket adından bir uygulama var, bilgisayar başındayken bu araç vasıtası ile web sitesini kaydediyorsun sonra telefondan okuyorsun.

getpocket.com
  • 2006  (17.04.15 14:22:33)
müzik ve kitap. kindle ile çok rahat okursun. cep telefonundan e-kitap okumaya kalkma, gözlerini yorar.

  • sansar  (17.04.15 14:33:55)
Makale indir her gün 2-3 tane, onları oku.

Ben öyle yapıyorum genelde.
  • neferkitty  (17.04.15 14:34:56)