yere düşen harici disk

malesef bozuldu. biraz araştırdım, diriltmenin yolu yok diyolla.
ama ben yine de siz sevgili duyuruculara sorayım dedim. belki bi bilen vardır, öldü mü şimdi cancağızım :(

kutudan diski söküp direkt anakarttan bağlamayı dene.

  • ucan spagetticanavari  (15.04.15 17:37:20)
cihaz geri gelsin, herşey eskisi gibi olsun diyorsan; olmaz
şimdi içindekiler sonsuza kadr gitti mi? diyorsan; kurtartılabilir. çeşitli seviyelerde denenebilecek onlarca teknik var. Ne yapılacağı ve zaman/emek/para olarak neye mal olacağı da içindeki verinin değerine göre belirlenir genelde. Cayır cayır yanmış sistem odasından veri kurtardığımız oldu bizim geçmişte.

  • rygard  (15.04.15 17:46:08 ~ 17:47:17)
diske bişey olmamıştır, genelde düşünce kırılan ilk yer disk okuyucunun iğnesi..

  • masa penisi  (15.04.15 17:53:14)
yazılan yorumlara katılıyorum. veri kurtarmaksa derdin mümkün ama hdd den hayır bekleme.

  • sttc  (15.04.15 20:03:50)
Aynen öyle olmuş.
Yere düşene bir de ben vururum, niahaha!!

  • bigbadabum  (15.04.15 20:12:06)