yıllar sonra bir mucize

Oldu ve her bölüme girecek kadar puan aldınız. Aslında kpss ales derken az da fen calısıp mühendislik kazanmış bünyeniz türkiye de mühendislik adına bir cacık olmadıgını gördü ve...

Siz olsanız ne okurdunuz ne olurdunuz?
İlk bin bursu kaç lira?

cerrahpasa tip

  • afrikoni  (15.04.15 03:53:05)
bogazici bilg muh okurdum ve hatta okudum.

  • crucio  (15.04.15 05:44:33)
Ilk bin bursu yok malesef. Ilk yuz bursu var, normal kyk bursunun 3 kati yani 1000 tl civari.

  • argadini  (15.04.15 07:02:24)
tıp adına da bi cacık yok. en iyi okullarda okuyum şemdinli'de mecburiye gidiyosun. hastalardan dayak, hocalardan fırça yiyosun. hemşirenin hademenin kahrını çekiyosun. amirin mobbing yapıyo. meslektaşın seni korumuyo

mühendislikten şaşmazdım

imza: bir doktor
  • la noix  (15.04.15 08:50:24)
bazı üniversiteler (bazısı devlet, çoğu vakıf) ilk 1000'e o yıl belirledikleri miktarda çeşitli burslar (para, kalacak yer vs.) veriyorlar. herbiri için ayrı ayrı bakmanız lazım.

ne okuyacağın kendi ilgi alanına ve yeteneğine kalmış. ama ne okursa oku ismi olan bir okulda oku. mezun olduktan sonra göreceksin ki "imaj her şey, susuzluk hiçbir şeymiş."
  • yemrem  (15.04.15 09:08:08)
odtü olsun da çöpçülük bile olur

  • hasansabbah  (15.04.15 09:20:42)
@hearthache

ben değil ama hacettepe mezunu arkadaşım şemdinli'ye mecburiye gitti. ben şanslıydım, benim girdiğim atamada istanbul 185 kadro açtı, istanbul'a atandım. şu anda 10bin doktor açığı olduğu söyleniyor, bu açık birkaç sene içerisinde kapanacak çünkü her yer tıp fakültesi oldu. ondan sonra kpss ile doktor atamaları başlayacak büyük ihtimal

babanın dönemi ile şu anı ve geleceği karşılaştırmak biraz saçma olur. babalarımız doktorluğun en saygın olduğu zamanlarda yaptılar işlerini. dayım mesela mecburiye gitmedi, neden? çünkü o dönem mecburi yoktu, ondan 1 sene sonra çıktı mecburi. ben şimdi bunu örnek olarak veremem çünkü başbakanın falan oğlu o sene atanmadığı sürece mecburi hizmet devam edecek
  • la noix  (15.04.15 09:22:10 ~ 09:22:41)
himmm, endustriyel tasarim okuyabilirdim fen olsaydim

  • jimicik  (15.04.15 09:23:11)
boğaziçi pdr

  • kakao  (15.04.15 09:38:38)
Yine ekonomi okurdum. Boğaziçi, odtü, koç bu üçlüden herhangi biri olur

  • notesfromsky  (15.04.15 10:41:47)
boğaziçi psikoloji veya ingiliz dili edebiyatına girerim krallar gibi dört sene ya. keşke hep öğrenci olsam :(

  • freya  (15.04.15 10:50:08)
otomotiv mühendisligi okurdum

  • mirty  (15.04.15 11:13:01)
Tıp okurum. TUS'da da psikiyatri yazardım.

  • pangea  (15.04.15 21:01:56)
Mantarcilik okurdum. Oylede boylede mantara baglayacaksak bilgimiz olsun.

  • istege bagli sigortasiz  (15.04.15 21:19:56)
iyi bir üniversitede öğrenim görmek çok önemli, insana çok şey katar, hayata büyük bir artı ile başlarsınız ancak bitirilen okulun kariyerle, kazanılan para ile pek bir ilgisi yok. okul hayatının, yüksek notlar almanın gerçek hayatla bir ilgisi yok.

yani bir okula girmekle ve o okul bitirmekle bir cacık, turşu filan olunmuyor. argolu konuşmaya gerek yok.

önemli olan okuldan sonrası. istersen en ücra ilin bir ilçesindeki okula git hiç önemi yok. önemli olan sonrasında torpilin var mı, torpilin olsun ya da olmasın bir işe girdiğinde kendini gösterebiliyor musun, önüne çıkan fırsatları iyi kullanabiliyor musun? yoksa en iyi okulları bitirip memur zihniyeti ile senelerce işe gidip gelen, ne uzayan ne kısalan insanlar göstereyim size.
  • mea maxima culpa  (15.04.15 21:53:04)