New York DC için hangi time zone seçmeliyim?

Merhaba,

Geçen haftalarda bu konuyla ilgili soru sormuştum.

www.eksiduyuru.com

7 hours behind Istanbul, outlook calandar'da -4 olan Washington ve New York için yüzlerce davetiye yollamam gerekecek. Ancak outlook'ta bu iki şehrin ismi geçmiyor. O yüzden bir önceki duyurumda arkadaşın da söylediği gibi www.timeanddate.com'dan kontrol ederek Atlantic Time'ın (Canada) da 7 hours behind Istanbul, outlook calandar'da -4 olduğunu görüyorum. Zira timeanddate.com'dan baktığımda da NY ve Washington DC ile aynı saatte olduğunu görüyorum ama başka sitelere baktığımda NY ve Washington DC'den 1 saat ileride görüyorum.

Gerçekten riske atmamam gerekiyor. Lütfen bana yardımcı olur musunuz? Ben hangi fucking time zone'u seçmeliyim NY ve Washington DC için? :(

ikisi de -5 te

istanbul +2

aradaki fark 7 saat.

Zaten yakın newyorkla washington

edit: geçen ay saatler ileri alınınca +3 e kaydıysak

-4 gözükmesi normal ve doğru o halde. ekime kadar -4 / +3
ancak ileri geri olayı baz alınmadığında biz +2 sayılıyoruz öncelikle

edit2 son kararım -4

geçtiğimiz yıllarda hep yaz aylarında bulundum amerikada o yüzden bu zamanlarda ileri geri durumumuz denk.
  • disardayim  (13.04.15 14:36:21 ~ 14:42:28)
İkisi de -4 görülüyor?

NY ve Washington'ın aynı saatlerde olduğunu biliyorum, benim asıl sorunum bu iki lokasyona davetiye gönderirken hangi time zone'u seçmeliyim.
  • dessy  (13.04.15 14:38:14)
UTC -4 secmelisiniz. Bir saatlik fark denildigi gibi yaz saati uygulamasindan kaynaklaniyor. Su anda o bolgede izlenilen zaman dilimi UTC -4. 10 Aralik'ta yollasaydiniz davetiyenizi UTC -5 secmeniz gerekecekti.

Genelde farkli uluslardan katilimcilarin olacagi toplantilarda, ya da hitap ettiginiz kitle birden cok ulkeye dagilmissa UTC uzerinden zaman vermek daha saglikli olur.
  • dahicocuk  (13.04.15 14:42:03)
UTC -4'ü seçeceğim, evet fakat UTC -4'teki her ülke Washington ve NY ile aynı saatte görünmüyor şu an. Bir internet sitesinde farklı, öbüründe farklı. Asıl derdim de bu aslında. Hangi ülkeyi/şehri seçmeliyim?

dahicocuk, dediğini zaten yapacağım ama öncesinde şu işi outlook açısından garantiye almam gerek.
  • dessy  (13.04.15 14:44:51)
seçenek olarak ne çıkıyor?

Principal cities: New York, Lima, Toronto, Bogotá, Havana, Kingston

Bahamas
Brazil[25]
Acre
Amazonas (13 western municipalities, approximately marked by a line between Tabatinga and Porto Acre)
Canada (Eastern Time Zone)
Nunavut
Qikiqtaaluk Region except Resolute
Ontario
East of 90° West[19]
Quebec
Most of province except easternmost area
Colombia[26]
Chile
Easter Island
Cuba
Ecuador[26]
Haiti
Jamaica
Mexico
Quintana Roo (since February 1, 2015)
Panama[26]
Peru[26]
United Kingdom
Cayman Islands
United States (Eastern Time Zone)[15]
Delaware
District of Columbia
Florida
Except the western counties of Calhoun, Gulf (northern part) and Jackson, and all counties to the west of these
Georgia
Indiana[21]
Except the northwestern counties of Jasper, Lake, LaPorte, Newton, Porter and Starke, and the southwestern counties of Gibson, Perry, Posey, Spencer, Vanderburgh and Warrick
Kentucky
Counties located to the east of the counties of Breckinridge, Grayson, Hart, Green, Adair, Russell and Clinton[15][22]
Maryland
Michigan[23]
Except the western counties of Dickinson, Gogebic, Iron and Menominee
New England (states of Connecticut, Massachusetts, Maine, New Hampshire, Rhode Island and Vermont)[15]
New Jersey
New York
North Carolina
Ohio
Pennsylvania
South Carolina
Tennessee
The counties of Scott, Morgan, Roane, Rhea, Meigs and Bradley, and all counties to the east of these[15][24]
Virginia
West Virginia
United States Minor Outlying Islands

şu an -4 teki bölgeler
  • disardayim  (13.04.15 14:51:22)
Seçenek olarak bunlar var: tinypic.com

Ama burada seçtiğim bir yer bir yerde -4 gösteriyorken, başka bir yerde -5 gösteriyor.
  • dessy  (13.04.15 14:54:11)
Tamam kafa karisikliginin nedenini simdi anladim. Orada secim yaptiginiz dilimler standart dilimleri gosteriyor. Demek ki program gun isigindan faydalanma zamanini otomatik olarak ayarliyor. O halde -5'i secerseniz ve yolladiginiz mesajin govdesinde de tam olarak zaman dilimini belirtirseniz sorun olmayacaktir.

  • dahicocuk  (13.04.15 14:59:12)
ilk dediğim gibi maillerindeki durum -5 kabul ediceksin

çünkü senin gösterdiğin -4 lük bu bölgeler aslında şu an -3te
  • disardayim  (13.04.15 15:00:33)
Sayılarla aram oldum olası iyi değildir. 1+1'i toplamaktan acizim. Nedenini sormadan direkt sizin tavsiyelerinize uyuyorum ve bu durumda Outlook'ta -5 gösteren seçeneklerden kendime en yakın bulduğum eastern time (us & canada)'yı seçerek yolluyorum daveti.

üç linki de kontrol ettiğimde saatler aynı görünüyor ama tabii -4'tekileri kontrol ettiğimde de aynıları görünüyordu.

wwp.greenwichmeantime.com
www.timeanddate.com
  • dessy  (13.04.15 15:12:11 ~ 15:13:04)
sen internette neyin ne gösterdiğine bakma.

senin mail sisteminde -4 ü gösteren liste new york'un bir saat ilerisi her halukarda.

-5 diyeceksin (: kolay gelsin
  • disardayim  (13.04.15 15:16:01 ~ 15:16:18)