Washington DC için hangi time zone seçmeliyim? *capsli*

Offset: UTC/GMT -4 hours

Difference: 7 hours behind Istanbul

diyor.

Bu doğrultuda outlook'ta hangi timezone'u seçmeliyim?

Hata yapma ihtimalim yüzde 0 olmalı.

UTC-4'ü seçeceksin işte?

  • osurdum  (06.04.15 14:00:21)
Ama 7 hours behind Istanbul diyor?

  • dessy  (06.04.15 14:02:56)
Istanbul şu anda UTC+3, 7 hours behind Istanbul da UTC-4 oluyor.

www.timeanddate.com

  • osurdum  (06.04.15 14:06:08)
Peki bu durumda herhangi birini seçmemiz yeterli olacak mı? tinypic.com

Washington DC geçmiyor çünkü?
  • dessy  (06.04.15 14:14:43)
Yeterli evet. Orada ismi geçen yerleri verdiğim siteden kontrol edebilirsin; Washington DC ile aynı olduğunu görürsün. Hem de sağlama yapmış olursun. Saatleri ileri geri alan yerlere dikkat et ama. Bizde de Istanbul'un GMT+2 ve 3 olmasının sebebi ileri geri olayı.

  • osurdum  (06.04.15 14:17:23 ~ 14:19:18)
Peki, hazır yakalamışken bir şey daha sormak istiyorum.

Gönderdiğim listede hepsi -4 iken, sizin dediğin şekilde kontrol ettiğimde +/- 1 olan yerler vardı. Burada sadece Asuncion, Canada ve Cuiabá Washington DC ile aynı. Diğerlerindeki fark saatleri ileri/geri almış olmalarından mı kaynaklı? Eğer öyle ise, bu çok büyük problemler yaratmaz mı? Yani ben kontrol etmemiş olsaydım atıyorum -4 göstermesine rağmen Santiago seçmiş olacaktım ama saat 7 demek istememize rağmen ve timezone aralığı öyle göstermiş olmasına rağmen aslında toplantı saatini 8 olarak set etmiş olacaktık. Dimi?
  • dessy  (06.04.15 14:29:25)
Outlook kullanmayalı baya oldu ama bunu otomatik olarak düzeltiyor olması lazım.

Diğerlerindeki fark bundan kaynaklı. Bunu da verdiğim sitede yeşil bölümden görebilirsin. DST started diye bir bölüm var, DST = Daylight Saving Time.

Bir de güney yarım kürede bu olayı kullananlar saatleri biz ileri alırken geri alıyor, onu da hesaba kat.
  • osurdum  (06.04.15 14:37:20 ~ 14:39:36)