şehirlerarası otobüste ayakkabıları çıkarıyo musunuz?

yol sekiz saat.
ben çıkarıyorum ve galiba avam bi hareket olarak karşılanıyo. :(

Ben cok keko buluyorum. Madem rahat etmek istiyorsun, en rahat ayakkabini giyebilirsin. Ayagi kokan bir insanin bunu yaptigini dusun. Hic hos olur mu?

  • letheavendangered  (04.04.15 03:21:43)
ben de çıkarıyorum valla.koku salmıyorsa çoraplar çıkar bence de :)

  • high hopes of the sozluk  (04.04.15 03:22:45)
hayır. rahat ayakkabı giymeye dikkat ediyorum.

çıkaranlardan da rahatsız oluyorum.
  • crescendo  (04.04.15 03:27:03)
e ama bir suru ayakkabimiz yok ki havaya gore giyiniyoruz botlar da cekilmiyor o kadar saat. ve sonucta ayaklar sisiyor, velhasil bence rahat ayakkabi giymek ayakkabiyi cikarmanin yerine gecmez ama bugunku yolculugumda cikarmicam yanimdaki rahatsiz olmasin madem.

  • kanzavuri  (04.04.15 03:31:50)
çıkarmıyorum, bence de rahatsız edici ayrıca.

(bkz: şehirlerarası otobüste ayakkabı çıkarmak)
  • infernal majesty  (04.04.15 03:35:02)
çıkarmam.

  • nathanieltroy  (04.04.15 03:37:32)
Ayakların korkmuyosa çıkar. Kim ne karışır. Hayatında bu daha gormeyecegin tipler avam dese nolacak ki avamlik da değil yani.

  • elorelia  (04.04.15 03:38:37)
avamlık diyenler lütfen aristokrat ingiltere'deki kütüphanelere bi gitsin. ortalık çorapla ordan oraya gezinen insanlarla dolu sjdkf ama ben yine de çıkarmam, kapalı ortam, kokar belki diye.

  • nathanieltroy  (04.04.15 03:44:47)
ya galiba kokuyor sjshbshs emin degilim bot sonucta ve havlu corap falan var illa ki kokmustur. demin cikardim tirsip geri giydim.

  • kanzavuri  (04.04.15 03:46:01)
Yol uzunsa yanımda çorap goturuyorum. Ayakkabılar poşete yeni çoraplar ayağa koku falanda olmuyor.

  • durgunfoton  (04.04.15 03:54:34)
en mantiklisi buymus

  • kanzavuri  (04.04.15 03:58:55)
çıkar ayakların kokmuyorsa ben çıkartıyorum. kadınım avamım seksiyim

  • fasulyek  (04.04.15 04:33:04)
kesinlikle hayır. çıkaranların da büyük çoğunluğunun ayağı kokuyor.

  • nawar  (04.04.15 05:13:53)
valla cikardim iki saattir misil misil uyuyorum. ayagimin kokmadigini kesfettim. ve bunun bir gereklilik oldugunu dusunuyorum valla cikarmadan duramazdim avamligin gozu kor olsun

  • kanzavuri  (04.04.15 05:34:54)
Ne giyersem giyeyim hiç çıkarmadım, kendime ayıp geliyor da, yapanı da yargılamıyorum. O kadar kolay değil yola çıkmak ve ayak şişmesi. Özellikle belirli yaşı geçenlerin çıkarması daha sağlıklı bir şey bence. "Hollanda'da da yapıyor millet aynısını" seviyesine getirmek istemem ama bir gün onlarda ve bizde aynı şeyleri yaptığımızda neden arada bir his farkı olduğunu anlamak istiyorum.

  • aychovsky  (04.04.15 05:35:19)
Çok uzun zamandır şehirlerarası yolculuk yapmadım ama yaparken çıkarmazdım, ne ayak kokusu ne de avam bulma nedeniyle değil, ayaklarım o kadar şişerdi ki çıkardığım ayakkabıyı tekrar giymek imkansız olurdu o nedenle. Koku olmuyorsa etrafın ne düşündüğünden ziyade rahatlık önemli bence.

  •   (04.04.15 05:59:37)
elbette. üstüme battaniye örtüp, yastığımı da yanıma alıyorum hatta. Yolda sigara içmek için inecek olmasam pijama giyerim. Ayıplar bakışlarla karşılaşmak da eğlenceli geliyor.

  • rygard  (04.04.15 06:53:16 ~ 06:54:30)
Ayaklariniz pamucuk pamucuk ve temiz, pofidik ve yumusaksa neden olmasin, digerleri hakkinda yorum dahi yapmiyorum, baskasini rahatsiz etmeye ne hakkimiz var?

  • balpolen  (04.04.15 08:32:29)
çıkarmıyorum çıkaranlar da sözüm meclisten dışarı barzo geliyor bana.

  • neferkitty  (04.04.15 10:31:39)
yanımda tanıdığım biri ile yolculuk ederken sorun olmuyor da, tanımadığım biri varken çıkarmıyorum.

bot varken de çıkarmıyorum giymesi ayrı dert çıkarması ayrı dert... zaten bütünleşiyorlar bi noktadan sonra.
  • neseranni  (04.04.15 10:34:29 ~ 10:35:00)
hangi dagin ayisisin?

yani boyle soylerdim eger birisi cikarsaydi yanimda.
  • mayeskuel  (04.04.15 10:35:38)
hayır. kötü bir hareket. ama yasalara göre anneysen, yaşlı teyzeysen çıkarabilirsin iznin var.

  • insomni4c  (04.04.15 10:56:55)
Ben de çıkarıyorum. Evet çok barzo bi hareket. Benim çantada hep bi çift yedek çorap oluyo en kötü ihtimal onu giyerim. Ama bazılarınınki harbiden kokuyo ya. Dayı bi çıkarıyo ayakkabıları bottan aq midem bulanıyor

  • roket adam  (04.04.15 12:20:53)
8 saatlik uçak yolculuklarında terlik&çorap veriyorlar çıkartın ayakkabınızı diye. yani yaptığın sağlıklı bir şey. tabii bu dediklerim kokmuyorsa geçerli, bundan böyle önlem olarak diğer arkadaşların dediği gibi kullanılmamış temiz çorap götürebilir veya ayakkabıya sıkılıcak fısfıslardan alabilirsin.
iyi yolculuklar.

  • mesgul ve huzursuz  (04.04.15 14:46:31)
ben terlik giyiyorum otobüste. 14 saat sürüyor yolculuk, deli miyim çorabın, ayakkabının içinde 14 saat beklemeye.

  • sckxyss  (04.04.15 14:49:33)