Akıllı telefonunuzla neler yapıyorsunuz?

Merak ediyorum. Ben çok mu sıradan bir kullanıcıyım mesela?

Kullanım alışkanlıklarınız ve telefonunuzun marka/modeli ile yazarsanız sevinirim.

- Mail
- Whatsapp
- İbb Trafik (benim için çok önemli)
- Yandex navigasyon (çok önemli)
- Online HGS dolumu
- Mobil bankacılık
- Birkaç haber aplikasyonu
- Ve en önemlisi not almaya falan üşenen biri olduğumdan gideceğim yerlerin adresine internetten bakıyorum. Veyahut herhangi bir bilgi lazım olduğunda (mesela gideceğim restoran, müze vb. saat kaça kadar açıkmış vs. gibi, yolda aniden lazım olan bilgilere bakıyorum).
- Canım sılıldığında da sözlük, duyuru, ara sıra youtube vs.

iPhone 5s

General mobile discovery

Manitayla whatsapp mesajlasmasi
Facebook -nadiren-
Twitter - siklikla-
İnstagram -siklikla-
Duyuru -bazen hic bazen surekli-
Oyun hic oynamiyorum.
Fotoğraf düzenleme programları photo fy, snapseed vs-
  • takilagimacanim  (01.04.15 16:34:12)
iphone 5s

- twitter
- vatzap
- fotograf
- video
- mail
- eksi sozluk
- haber uygulamalari
- flick
- skype
- blog
- duyuru
- mobil bankacilik
- maps
- surf
- urun icerik bilgisi
  • elxa  (01.04.15 16:43:10)
whatsapp
facebook
duyuru
birkaç forum
email
ebay-amazon vs
ingilizce-almanca sözlükler
maps hem de çok fazla maps
haberler
spotify
couchsurfing
okulun yemekhanesinde ne varmış diye bakmak

iphone 5s
  • letheavendangered  (01.04.15 16:44:55)
mail
whatsapp
instagram
milyon tane photo edit tool var
facebook (artik bilgisayardan hic bakmiyorum)
youtube
buzzfeed
shazam
zomato
pinterest
linkedin
haraket saati ve iett'nin app'i (bilimum toplu tasima zaman tablosu vs)
3d Brain diye beyin anatomisi app'i (makale okurken acip bakiyorum)
o ara hangi oyuna sardirdiysam o
9gag
urban dictionary
almanca sozluk
dictionary.com uygulamasi
japoncayla ilgili bir kac kanji, kana uygulamasi
flipnote
dropbox
ted
tumblr (ara sira)
ibooks benim icin cok onemli
simdi evernote belasina basladim bakalim ne kadar yararli

iPhone 5s (muzik icin mp3 player kullaniyorum ayri)

ben de ay kullanmiyorum ben bu aleti falan diyodum, baya baya somuruyomusum. yazinca ben de hayret ettim
  • mushtopus  (01.04.15 16:44:56 ~ 16:59:19)
lg g3:
ailemle veya arkadaslarimla tango veya skypedan konusuyorum.
mobil bankacilik.
ingilizce applerle oyalaniyorum arada.
tren saatlerine bakiyorum
haber takip ve nadiren de oyun.
  • baldur2  (01.04.15 16:47:39)
-tüm maillerimi yönetme (işim mail üzerinden ilerliyor çokçası)
-ses kayıt cihazı (yine, işimin en büyük parçası)
-mobil bankacılık (tüm ödemelerimi akıllı telefondan hallediyorum)
-not almak (notepad+ programıyla her an her yerde çatır çatır not alıyorum)
-tunein radio/jazzradio gibi radyo programlarıyla alıp gidiyorum
-songsterr (gitar tabı için kullandığım oluyor)
-internetsiz kur'an-ı kerim (açıp okuduğum oluyor)
-viber (malum)
-whatsapp (o da malum)
  • mermize  (01.04.15 16:49:10)
5S

- Google Inbox ve MS Outlook(Mail), standart mail istemcisini şirket e-postası için kullanıyorum dışarıda olduğum zamanlar.
- Clash of Clans
- Garanti ve Vakıf cep şubeleri
- Yandex.Navigasyon
- iTV Shows diye dizi takip ettiğim bir program. İzlediğin bölüme tik koyuyor, yeni bölüm çıkınca uyarıyor.
- Bilyoner
- Maçkolik
- CNN, Guardian, BBC, NTV, LigTV haber uygulamaları
- Zaruri durumlar için DigiturkPlay
- site olarak sözlük ve duyuru.
- Youtube'da favori listem var, bazen onu açarım evde iken bilgisayar başında olmadığımda.
- Whatsapp, facebook (az yoğunlukta), twitter, instagram (az yoğunlukta) LinkedIn (az), Skype
- RemoteX diye bir program var, bilgisayarı uzaktan kontrol edebiliyorsun wi-fi üzerinden. Dizi/film izlerken yattığım yerden istediğim gibi müdahele edebiliyorum.
- Turkish Airlines'ı bazen çok kullanıyorum seyahat gereği. Turkcell uygulaması, hepsiburada.com'dan alışveriş.
- AcePlayer var dizi/film izlemek için birebir.
- ABBYY kartvizit rehberi
- iBooks (Swift anlatım kitabı var onu okuyorum)
- Shazam bazen.
- Garageband, yalnız kaldığım çoğu zaman piyanoyla oynuyorum.

Ulan şaka maka ben amma çok kullanıyormuşum telefonu ha. Elimden alsalar hayata küserim heralde.

edit: mzk dinlemeyi atlamışım. standart müzik çalarını kullanıyorum çok sık. özellikle arabada aux ile birlikte.
  • himmet dayi  (01.04.15 16:52:31 ~ 16:58:23)
Tek başımayken bana arkadaşlık eder. İçerken heyecanlarıma ortak olur, gönül taşkınlıklarımı hep ağırdan alır. Ayrıca tüm sırlarımı bilir.

  • bigbadabum  (01.04.15 16:56:44)
candy crash soda
whatsapp
facebook
mackolik

gerisi hikaye
  • ozdoganci  (01.04.15 17:34:38)
samsung galaxy neo'm var, hiçbir şey yapmıyorum desem yeridir.

- mobil bankacılık (hesapta para var mı diye, o kadar)
- whatsapp (ayda bir, annem falan yazarsa)
- internet (bilgisayarı açmaya üşendiğimde sözlük, duyuru, maç sonucu vs)

bir de işte fotoğraf motoğraf çekiyom arada. o yani. bazen işte bi şey için uygulama lazım olursa onlara bakıyorum, android sleep vardı mesela onu kurmuştum ondan da bi halt anlamadım sildim. o kadar. kafam kaldırmıyo teknolojiyi.
  • der meister  (01.04.15 17:39:26)
Oo anket alırım bi dal;

İletişim (Whatsapp falan)
Navigasyon
İnternet
Mobil Bankacılık
Sosyal Medya
Couchsurfing
Maçkolik
Mail
Müzik
  • humblebirth  (01.04.15 18:07:44)