altın almak mı altın hesabı mı?

hangisi sizce daha iyi?

altin almak.

  • dougsampson  (31.03.15 20:58:43)
kuşkusuz ki altın almak

  • gadlemler  (31.03.15 20:59:21)
çok uzun süreli yatırım ise normal olarak al, ama alıp satarım diyorsan altın hesabı daha iyi.

ben altın hesabından almıştım, 1 sene bekledi, sonra artınca ve lazım olunca hızlı bir şekilde bozdurabildim, işime yaradı
  • nucleon  (31.03.15 21:03:17)
bu ikisi arasında bir fark yok ki, neye gore altın almak demişler anlamadım. hatta cogu zaman bankanın verdigi komisyon oranları kuyumculardan iyidir. ha, daha derine gidip altın almak mı vob'da altına oynamak mı dersen farklı cevaplar cıkabilir.

  • art vandaley  (31.03.15 21:03:24)
Bankalarin alis-satis makasi epey aciktir piyasa fiyatina gore. Tabii ki altin almak daha mantikli.

  • delifaruk  (31.03.15 21:37:21)
@delifaruk, hiç de acık degildir efenim sadece piyasa saatleri dısında acıktır. her kurda oldugu gibi.

yalnız bugun de ne laf yetiştirdim sana :)
  • art vandaley  (31.03.15 21:40:22)
Bankada her şey Kayıtlı olduğu için vergisi algısı içindedir. Kuyumcu fiş kesmez dolayısıyla vergi vermez bu Yüzden daha düşük fiyattan alabilirsin diye düşünüyorum.

  • bigbadabum  (31.03.15 22:16:50)
art vandaley
O zaman yarin piyasa saatlerinde bankalarin doviz kurlarina bir goz at:)

  • delifaruk  (31.03.15 22:28:17 ~ 22:28:47)